Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - pytanie o aktualizację do android-a 6

26 Nov 2016 14:28 1161 1
  • Level 25  
    Witam,
    Planuje kupić telefon jak w temacie z poniższą specyfikacją:
    - Snapdragon 650
    - 3gb RAM
    - 32gb ROM

Z tego co jest napisane w specyfikacji telefon pracuje na androidzie 5.

PYTANIE:
    Czy można uaktualnić androida do wersji 6 w tym telefonie? Czy dostępna jest wersja MIUI 8?
    Czy będzie pełne spolszczenie telefonu?
    Gdzie mogę znaleźć oficjalny update do androida 6 wraz z instrukcją instalacji?

Szukam w sieci, ale aktualizacje dotyczą jakiś innych wersji redmi albo z innym procesorem.
    Nic z tego nie rozumiem.
    Do tej pory używałem Samsunga

Pomoże ktoś?
  • Level 32  
    Z tego co się orientuję to Xiaomi ma dwie tak jakby linie ROM'ów. Są ROM'y stable oraz dev. ROM stable ma androida 5.x a ROM dev ma androida 6.x. ROM dev ba więcej bugów. Ja mam Redmi Note 3 Pro z MIUI 8 Stable na androidzie 5.1.1.

A co do spolszczenia to mało rzeczy jest nieprzetłumaczonych. Jak ktoś chce mieć wszystko przetłumaczone to może sobie wgrać MIUI Polska. Mi tego nie potrzeba. Miałem Redmi Note 2 Prime z MIUI Polska i tam było wszystko przetłumaczone ale mi tam specjalnie nie przeszkadza jak coś jest po angielsku. W porównaniu do innych chińskich smartfonów to na ROM'ie Global, który mam na RN3 Pro mało jest nieprzetłumaczonych rzeczy.

Tutaj gość coś mówi, że kupując telefon w Polsce mamy Androida 6.x
    https://www.youtube.com/watch?v=So2oK-MaWK4
    W sumie jak teraz popatrzyłem np. na X-kom to faktycznie sprzedają z androidem 6.x

Edit: Jest już MIUI 8.1.1.0 Stable z Androidem 6 na Redmi Note 3 Pro. Zaktualizowałem i jest ok.