Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung MZMPC032HBCD-00L1 32 - Problem z dyskiem SSD samsung

26 Lis 2016 14:41 498 4
  • Poziom 4  
    Witajcie mam Dysk SSD m-sata podłączony w adapterze msata to sata i problem w tym że martwi mnie to że od kupna dysku procent sprawności nie spada a dysk trochę już tych danych przerzucił dlatego chciałbym was zapytać jak można sprawdzić ten dysk bez złącza m-sata w laptopie?
    samsung MZMPC032HBCD-00L1 32 - Problem z dyskiem SSD samsung
  • Admin grupy komputery
    azor911 napisał:
    martwi mnie to że od kupna dysku procent sprawności nie spada
    Czym tu się martwić?
    azor911 napisał:
    jak można sprawdzić ten dysk bez złącza m-sata w laptopie?
    Co sprawdzić? Samo działanie dysku? Jeśli chodzi o SMART, to nie ma prawa być inny.
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    azor911 napisał:
    martwi mnie to że od kupna dysku procent sprawności nie spada
    Czym tu się martwić?
    azor911 napisał:
    jak można sprawdzić ten dysk bez złącza m-sata w laptopie?
    Co sprawdzić? Samo działanie dysku? Jeśli chodzi o SMART, to nie ma prawa być inny.

martwi mnie to że od roku pracy dysku gdzie były kopiowane dane ten procent nie spada i poprostu i obawiam się że kiedyś mogę mieć nie miłą niespodziankę co prawda mam backup danych ale czasem mogę o którymś ważnym pliku sobie zapomnieć :)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Martw się, jak zacznie spadać. Z resztą dysk może i tak odmówić posłuszeństwa nawet, jeśli wszelkie liczniki będą pokazywać, że ma jeszcze dużo czasu przed sobą, więc rób kopię i nie martw się na zapas.

Wskazania ze SMART są prawidłowe, możesz używać przez rok i nie pogorszyć stanu o 1%. Sam mam dysk SSD, na którym przez 4 lata zapisałem prawie 5900GB danych, ma on czas pracy ponad 9 tysięcy godzin i zużycie (określone na podstawie przewidywanego zużycia komórek) na poziomie 6% - czyli sprawność określoną na 94%.
  • Poziom 4  
    Witam z góry przepraszam że dopiero teraz piszę ale z powodu pracy nie miałem jak :) temat do zamknięcia dysk jak narazie pracuję bez problemów dziękuję wszystkim za pomoc i życzę wesołych świąt :)