Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdn 30/100 -8 zawieszenie górne guma

jkulbat 26 Lis 2016 15:05 330 4
  • #1 26 Lis 2016 15:05
    jkulbat
    Poziom 7  

Ma jakiś głośnik na którym napisane jest gdn 30/100-8 woofer. Nie jest to oryginalny tonsil bo zawieszenie górne ma z cienkiej gumy a pozatym chasis jest chyba z plastiku. Zawieszenie częściowo się odkleiło oraz rozwarstwiło.Jak go mogę zregenerować skoro nigdzie nie ma zawieszenia górnego do niego na gumie. Chciałbym coś z nim zrobić bo w sumie cewka nie ociera a gra nawet przyzwoicie oczywiście w miarę podawania rozsądnej mocy.

• #2 26 Lis 2016 19:24
    wkj
    Poziom 34  

Jak nie możesz dostać samego górnego zawieszenia gumowego to może warto kupić cała membranę z zawieszeniem gumowym i odkleić niepotrzebne części?
    Jest tego od licha a i ceny niewielkie są.

• #3 26 Lis 2016 20:03
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

jkulbat napisał:
    a pozatym chasis jest chyba z plastiku.
    Co jest z plastiku??
    wkj napisał:
    Jak nie możesz dostać samego górnego zawieszenia gumowego to może warto kupić cała membranę z zawieszeniem gumowym i odkleić niepotrzebne części?
    Jest tego od licha a i ceny niewielkie są.
    Pytanie czy się opłaca. Pamiętam jak te głośniki na Allegro chodziły po 20zł.

• #4 26 Lis 2016 22:00
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

telecaster1951 napisał:
    Co jest z plastiku??

jkulbat napisał:
    chasis jest chyba z plastiku
    Pierwsze produkty STX'a były robione na koszach plastikowych. Może to coś z tej stajni?
    telecaster1951 napisał:
    Pytanie czy się opłaca.
    Jeśli to faktycznie STX jakiś to na pewno nie...Miałem , słuchałem, nie polecam.

• #5 27 Lis 2016 00:20
    jkulbat
    Poziom 7  

Tak wypytuję bo gratis z dużą wieżą technicsa dostałem altusy 140 w których w jednej kolumnie siedzi ten głośnik a w drugiej gdn30/60 kobalt. Podjąłem decyzję że oba zamieniam na gdn30/60/1 a tymi na razie nie mam większego pomysłu. Kobaltowy ewentualnie odsprzedam lub coś zrobię typu closed natomiast ten stx zregeneruję ale jak nie warto to może zostawię jako eksperymentalny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME