Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt B32K194 - nie włącza się

jajo-sdz 26 Nov 2016 16:30 7239 4
    jajo-sdz
    Level 2  
    Opis problemu:
    -telewizor po podłączeniu do sieci nie reaguje na pilota bądź przyciski z boku (dioda stanu czuwania świeci sie na czerwono)
    -nawet jeśli dioda od czasu do czasu zasygnalizowała uruchomienie się telewizora przez zaświecenie się na niebiesko matryca nie włącza się
    -zdarzało się, że telewizor jeśli już się uruchomił (włączyła się matryca itd.) to przy próbie przełączenia kanału wyłączał się
    Zaznaczę, że matryca jest na pewno sprawna.
    Modele układów w telewizorze:
    -zasilacz LEKE LKP-SP017
    -T-Con V6 32/42/47 FHD 120Hz (P/N 6870C-0358A)
    -inwerter PCLC-D002 A 6917L-0045A
    -płyta główna T.MSD309.B81C
    -płytka obok płyty głównej PL.MS6M30.1B
    Dołączam zdjęcie telewizora w środku
    Blaupunkt B32K194 - nie włącza się
    Znalazłem w internecie te same części powyciągane z innych używanych telewizorów, jednak nie chciałbym kupować w ciemno gdyż nie wiem, która z nich jest winna objawów, które opisałem. Czytałem, że można sprawdzić napięcia na pinach zasilacza jednak nie wiem jakie one powinny być gdyż na płytce nie ma żadnych oznaczeń a schematu żadnego nie znalazłem.
    Moje pytanie brzmi: czy po opisanych przeze mnie objawach można poznać, który układ jest winowajcą oraz czy są inne sposoby sprawdzenia poprawnosci ich działania? Z góry dziekuję za wszystkie podpowiedzi.
    User removed account
    User removed account  
    jajo-sdz
    Level 2  
    Zasilacz jest sprawny, napięcia na wyjściu są prawidłowe. Podejrzewam, że winna jest płyta główna.
    jajo-sdz
    Level 2  
    Po wymianie płyty głównej telewior włącza się, nie ma obrazu (światła na ekranie), co dalej oprogramowanie czy sprzęt?
    hassanelektro
    Level 11  
    salut ils sont deux dump il faut de vérifier dump de la carte type