Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock H87 Fatality - Uszkdzona dioda POWER

DukeMZ 26 Lis 2016 16:30 249 4
  • #1 26 Lis 2016 16:30
    DukeMZ
    Poziom 11  

Witajcie, jakiś czas temu uszkodziłem na płycie głównej wyjście odpowiadające za obsługę diody POWER. Lutowałem nowe diody do obudowy i nawet nie odpiąłem przewodów od płyty głównej (zapomniałem że nie mam uziemienia grota w lutownicy oporowej..) W rezultacie wszystko działa poprawnie tylko nie świeci się dioda POWER. Podejrzewam, że ubiłem jakiś bufor który obsługuje to wyjście. Zdarzenie miało miejsce ponad 2 lata temu. Teraz coraz więcej dlubię w elektronice, zwłaszcza w SMD i wpadłem na pomysł naprawienia tego. Instrukcji serwisowej oczywiście nie potrafię znaleźć.. czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problem? Pozdrawiam ;)

0 4
  • #3 26 Lis 2016 20:27
    310artur
    Poziom 42  

Z mojego małego doświadczenia te diody są sterowane prądowo - bezkarnie można zamieniać kolory diod nawet z niebieskiej na czerwoną i odwrotnie. Więc musi tam być odpowiedni dla nich sterownik i to on pewnie jest uszkodzony.

0
  • #5 01 Gru 2016 17:06
    DukeMZ
    Poziom 11  

Więc wyjście na diodę Pled o dziwo działa! Działają obydwa, ale niestety z tego wyjścia wydusza sie dosć słaby prąd (na moje oko poniżej 10mA, napięcie na wyjściu 1.65V). Objawia się to tym, że czerwona dioda sygnalizacyjna której używam do dysku (używam tych najsłabiej świecących ledów) ma delikatne pulsacje, zielona dioda za to świeci tak słabo że widać to dopiero prawie w zupełnej ciemności. Wiadomo, że diody LED mają różne charakterystyki emitowanego światła od natężenia prądu. Nie wiem czy cała naprawa nie skończy sie tylko na wymiane Diody na jakąś bardzo jasną, byle tylko cokolwiek świeciła przy tak słabym prądzie, ewentualnie na jakąś 2V lub mniej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo