Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 sw 2006, odpalanie

26 Lis 2016 19:47 1029 13
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam Peugeota 307 kombi 2006 r, jechałem autostradą, przystanąłem żeby opłacić bramki, samochód zgasł i już nie odpalił. Sprawdziliśmy u mechanika, akumulator kręci, pompka paliwo podaje a nie odpala i żadnych błędów w komputerze. Proszę pomóżcie.
  • Poziom 5  
    peugeot 307 HDI sw
  • Poziom 30  
    Rozrząd sprawdzony? Ciśnienie paliwa jakie przy próbie odpalenia? Z plaka pali?
  • Poziom 20  
    Próba przelewowa wtryskiwaczy? Podaj jakieś parametry przy rozruchu.
  • Poziom 5  
    Przy rozruchu paliwo daje ostro i pali z plaka. Nie wiem czy to ważne, ale dzień wcześniej wymieniałem żarówki w tylniej klapie i wyciągnąłem kostkę od otwierania i tak złożyłem, że przy każdym otwarciu drzwi z klamki czy kluczyka bagażnik się otwiera.
  • Poziom 20  
    Ajajaj... Popraw pisownię bo aż w oczy kole. Ja bym sprawdził przelewy na wtryskiwaczach.
  • Poziom 5  
    mechanik stwierdził że to nic dla niego teraz jest u elektryka cały dzień i nic zastanawiam się czy może zaprowadzić do warsztatu peugeota
  • Poziom 20  
    Po jakich objawach stwierdził, ze to nie dla niego ? Zmień mechanika i dlaczego od razu ASO ?
  • Poziom 5  
    kręci ,daje paliwo , odpala z plaka ,pompka pompuje więc stwierdził tylko elektryk a aso to mój pomysł bo potrzebuje auta a ich diagnoza mnie uświadamia że tam naprawią napewno , jeszcze myślałem o Bosch Service tam mechanik i elektryk w jednym miejscu
  • Poziom 20  
    Jeśli to wtryskiwacze to i tak ASO nie ma sprzętu do regeneracji, tylko opiera się na "podwykonawcy", więc jeśli nie masz innego mechanika na oku to z dwojga złego lepiej Bosch.
  • Poziom 30  
    papruszek napisał:
    Przy rozruchu paliwo daje ostro i pali z plaka. Nie wiem czy to ważne, ale dzień wcześniej wymieniałem żarówki w tylniej klapie i wyciągnąłem kostkę od otwierania i tak złożyłem, że przy każdym otwarciu drzwi z klamki czy kluczyka bagażnik się otwiera.

Nie trzyma się kupy ta historia. Jak na plaka pali to rozrzad ok, ale skoro paliwem sika to znaczy ze ma zezwolenie startu i synchronizacja jest a jeśli synchronizacja jest to znaczy ze czujniki wału i wałka dobre ( tak w teorii). Pytanie skąd tym paliwem sika i jakie jest jego ciśnienie bo może być zbyt małe i wtryski nie dostaną napięcia dlatego zamiast stwierdzenia ze paliwo sika podaj konkretna wartość w barach. Co do Bosch serwis to mają warsztat obok mnie i szczerze większość tematów wymieniają na palę, bez konkretnej diagnozy i później klient płaci za wszystko po koleji bo za któraś częścią uda im się trafić.
  • Poziom 5  
    w bosch kasują ale zrobią , dzięki za rady w poniedziałek jadę do innego mechanika.
  • Poziom 30  
    To nie bardzo rozumiem sens tego tematu. Chesz zdobyć wiedzę i pouczać fachowców w serwisie? Skoro sam tego nie naprawiasz to po co uczestnicy forum się produkują aby ci pomóc?