Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wifi w laptopie i smartfonie - blokowanie i rozłaczanie obrazu na skypie.

26 Lis 2016 21:11 525 4
  • Poziom 10  
    Witam. Nie wiem czy temat ,który poruszę mieści się w formacie "sieci ,internet"Jeżeli nie , proszę wybaczyć.
    Posiadam laptopa i smartfona. Bardzo często korzystam z komunikatora Skype w celu kontaktu z bliskimi mieszkającymi zagranicą. Korzystając z laptopa , co kilka minut fonia i wizja się zawiesza, a ponowne połączenie jest po rozłączeniu się i to niezależnie od długości czasu połączenia. co kilka minut( różnie 2 min,5 min.7min).
    Natomiast jak korzystam ze smartfona, mogę rozmawiać bez przeszkód ile tylko trzeba.
    Oba urządzenia pracują z tej samej domowej sieci wifi. od czego zależy ta "dolegliwość" laptopa.
    Oba urządzenia oparte są na systemie Windows. Dodam, że moje wiadomości na tematy komputerowe są jak tytuł piosenki "mniej niż 0",ale czytać umiem i jeżeli osoba posiadająca wiedzę podpowie, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek podaj model laptopa i karty WiFi.
  • Poziom 10  
    Dzień dobry. Dziękuje za zainteresowanie się tematem.
    Laptop DEEL Inspirion 15, Smartfon Nokia. Wiem, że nie jest to szczyt techniki, ale tym bardziej nie powinno być takiej różnicy w korzystaniu ze skypa. Wspominasz o karcie wifi , nie wiem co to jest i gdzie tego szukać. Internet mam radiowy od operatora, a kabel doprowadzający internet jest wpięty do rutera Wirelees 2,4 GHz,54 Mbps. i za pomocą rutera mam internet w laptopie i smartfonie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odczytaj nazwę karty z menedżera urządzeń.

Na początek możesz tam na zakładce <Zarządzanie energią> odznaczyć
    "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"
  • Poziom 10  
    Podpowiedź udzielona przez jednego z uczestników FORUM,mimo jej zastosowania ,nie przyniosła żądanego rezultatu. Zatem problem opisany przeze mnie dalej jest nie rozwiązany. Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.