Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor Samsung UE37C6500UW - nie chce się włączyć po samoczynnym wyłączeniu

26 Lis 2016 21:39 1047 5
  • Poziom 16  
    Witam,
    Telewizor podczas normalnej pracy, wyłączył się samoczynnie i nie chce się teraz włączyć, czy to pilotem czy też przyciskiem na obudowie. Dodam że pomimo podłączonego zasilania, nie świeci się czerwona kontrolka na obudowie.
    Ja wiem że tak telepatycznie to można sobie diagnozować usterki. Ale może ma ktoś ewentualnie, pomysł co mogło się zepsuć i czy ewentualna naprawa będzie opłacać się?
  • Spec od komputerów
    Prawdopodobnie uszkodzony zasilacz. Wg mnie warto naprawić.
  • Poziom 16  
    Orientacyjny koszt naprawy jesteś w stanie podać?
  • Spec od komputerów
    Nie da się określić kosztu naprawy bez wykonania pomiarów, ale jeśli to rzeczywiście zasilacz, to myślę że nie więcej jak 200zł.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chcesz sam naprawiać, czy pytasz o opłacalność naprawy w serwisie? Jeśli sam chcesz naprawić to rozbierz TV, zrób pomiary, wklej jakieś zdjęcia i się pomyśli co dalej. Tak jak kolega wyżej, twierdzę że padł Ci zasilacz. Czasami jest to wina wyschniętych kondensatorów pracujących w wysokich temperaturach, czasami zwyczajnie bezpiecznik się przepali. Kilka prostych pomiarów pomoże ocenić problem i jeśli wypadnie, że to wina zasilacza, ale naprawy się nie podejmujesz to mniej-więcej będzie wiadomo, że się opłaci naprawić.
  • Poziom 16  
    Sam się za to nie biorę, bo zwyczajnie nie mam o tym pojęcia. Chciałem po prostu wiedzieć przed wizytą w serwisie, czego się mogę spodziewać mniej więcej. Zobaczymy co powiedzą w serwisie.

EDIT:
    Odebrałem wczoraj tv z serwisu. Powiedziano mi że został wymieniony "moduł przetwornica inwerter". Niby przyczyną uszkodzenia elementu, mogło być przepięcie w sieci elektrycznej.