Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty programator równoległych pamięci EEPROM i NVSRAM pod LPT

26 Nov 2016 22:04 1233 5
  • Level 26  
    Witam. Chciałbym zaprezentować programator, który jest modyfikacją projektu przedstawionego w tym temacie. Programatora tego można używać do pamięci serii 28C (maksymalnie 28C256) i układów NVSRAM serii DS12xx (maksymalnie DS1230).

Schemat, zasada działania i sposób użycia są dokładnie takie same, jak w oryginale, ja jedynie przepisałem program do obsługi z Pascala na C i nieco go uprościłem. Dzięki temu programowanie przebiega znacznie szybciej, oryginał potrafił programować 5-6kB wsad kilkanaście minut na maszynie z procesorem 1.6GHz, mój robi to kilka sekund.

Dodatkowo program powinien obsłużyć pamięci do 32kx8B, chociaż nie było to sprawdzane. Oryginał obsługiwał do 8kx8B. Aby móc obsłużyć takie pamięci, wystarczy podłączyć niepodłączone wyjścia Q5 i Q6 układu CD4094 odpowiednio do wyprowadzeń A13 i A14 programowanej pamięci.

Do użycia programu wymagane jest odblokowanie portu LPT programem UserPort lub podobnym.

W folderze zawarte są również źródła programu, na wypadek, gdyby ktoś chciał modyfikować go dalej.
  • Level 43  
    Tylko gdzie teraz znaleźć port LPT?
  • Level 26  
    Masz trochę racji...ale dla kogoś, kto potrzebuje pilnie kilka razy zaprogramować jakiś układ, nie wydając przy tym majątku na profesjonalny programator, takie rozwiązanie może być przydatne. Zamieściłem je, bo sam czegoś takiego szukałem i nie było zbyt wielu takich prostych układów w sieci, na dobrą sprawę tylko ten jeden był warty uwagi...niestety miał te wadę, że programował potwornie wolno i zużywając 100% procesora.
  • Level 12  
    Witam.
    Czy jest możliwe zaprogramowanie tym sposobem pamięci W27E512 Winbond ?
    Pozdrawiam,Piotr.
  • Level 1  
  • Level 12  
    Witam.
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Mógłbyś naprowadzić na jakiś niedrogi programator .Ja do tej pory znalazłem najtańszy w granicach kilku stów.
pcbway logo