Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5fl Sterownik ABS - Kodowanie nowego sterownika ABS

noidemm 27 Nov 2016 12:06 22863 24
    noidemm
    Level 22  
    Witam.
    Uszkodzeniu uległ sterownik ABS, nóżki były pourywane więc kupiłem drugi. Ze starego spisałem
    SOFTWER CODING : 04255
    Work Shop Code : 00028

Podłączyłem nowy i tam mam teraz
    Softwer coding 00000
    Work Shop Code: 000000
    Wchodze w zakładke od ABS w recode module wpisuje stare parametry akceptuje, sterownik się resetuje i dalej są same zera.
    Na forum znalazłem żeby zmianić użtkownika oraz hasło wiec chciałem wpisać te parametry co wpisałem:
    Użytkownik jako 04255
    a hasło 00028, ale przy próbie wpisania trace łączność ze sterownikiem ABS i musze wyłączyć i włączyć zapłon, ale dalej są same zera.
    Może problem leży w moim przewodzie, jest to zwykły VAG KLL obsługuje VAG-com oraz VCDS litle, czy ten przewód się do tego nadaje?? Posiadam jeszcze przewód VAG K+CAN ale on jest pod comandera i służy troche do innych celów.
    bodzio012
    Level 33  
    Musisz wpisać login a później kodowanie, Wpisujesz zły login i dlatego tak się dzieje
    noidemm
    Level 22  
    Będzie pasować ? Pasat b5 fl 2002 silnik 2.0 20v 131 koni koła standardowe 15stki. Program pełna wersja vagcom 3
    T5
    Admin of Cars group
    Kodowanie które spisałeś mówi że to diesel.
    0-
    4 -Audi A4 (8D) / VW Passat (3B)
    2- FN3 (Teves/ATE) [PR-1LB/1LE/1LF/1LT/1ZC]
    5- 4/6/8 Cyl. Diesel
    5- Manual
    noidemm
    Level 22  
    T5 wrote:
    Kodowanie które spisałeś mówi że to diesel.
    0-
    4 -Audi A4 (8D) / VW Passat (3B)
    2- FN3 (Teves/ATE) [PR-1LB/1LE/1LF/1LT/1ZC]
    5- 4/6/8 Cyl. Diesel
    5- Manual

Takie było oryginalne a możesz mi rozkodowac do mojego auta login i hasło. Bardzo bym był wdzięczny.
    Czyli mam rozumieć, że miałem źle ustawione w orginalnym sterowniku?? Samochód kupiony z Holandi 4 lata temu więc tam może coś kombinowane było.

Poniżej screen z poprzedniego sterownika:
    noidemm
    Level 22  
    teraz weszlo
    Soft coding jest 04275
    a work shop co wpisac??

Dodano po 23 [minuty]:

Nie chce przeprowadzic adaptacj G85. Wchodze w bloki 005 ustawia kierownice na 0 stopni. przechodze w login wpisuje 40168 poten basic seting 001 i wyskakuje ERROR group 001 not avolibe
    noidemm
    Level 22  
    ESP i ABS sie swieci. Jest jeszcze jedna rzecz ktorej nie napisalen. Sterowniki roznia sie lekko od siebie a nianowicie oznaczenie w gornyn rogu. Przeoraszan za pisownie ale nan klawiature w laptopie uszkodzona. Poprawie bledy na stacjonarnyn
    Stary
    Nowy

noidemm
    Level 22  
    Wrzucilen jeszcze raz to kodowanie co i wyliczyles
    A blad jeszcze byl taki
    noidemm
    Level 22  
    Powie szczerze, ze nie przeszlo ni to przez nysl. Blad kasuje w vagu i po przekreceniu zaplonu pojawia sie znowu :(
    noidemm
    Level 22  
    bezpiecznik sprawny chyba ze sterownik kupilen uszkodzony.
    noidemm
    Level 22  
    Chodzi o dużą wtyczkę wchodzącą w sterownik?? Rozumiem, że chodzi o te szersze bolce we wtyczce są chyba cztery dwa masa i dwa plusy. Może jak przekłądałem elektronike (sterownik ABS) do starej pompy to coś źle złożyłem??
    noidemm
    Level 22  
    Pony 2 i 6 napięcie jest
    noidemm
    Level 22  
    Masa 1 i 5 też są. Sprawdzałem nawet pod obciążeniem żarówki. Rozumiem, że błąd ten wskazuje brak napięcia lub masy między pompą ABS a sterownikiem?? Podejżewam że jeszcze może nie być przejścia między sterownikiem a pompą, przy wkładaniu (jest dość ciasno) mogłem przygiąć te dwie blaszki i teraz nie dociskają. Dobrym tropem idę??
    noidemm
    Level 22  
    Witam.
    Rozebrałem jeszcze raz i są dwa przejścia między sterownikiem ABS a pompą (dwa kwadraty oznaczone kółkami czerwonymi)

Na jednym jest plus a na drugim nie ma nic. Wydaje mi się że powinna tam być masa?? Co powinno być na drugim przejściu??
    noidemm
    Level 22  
    Odkręciłem sterownik od pompy, co się okazało że blaszki były zagięte i nie dociskały. Po wyprostowaniu blaszek, skręceniu do kupy sterownik wstał. Potem krótki test i ABS i ESP działa. Mam wrażenie, że lepiej niż przed awarią ;-) Ciekawi mnie jeszcze czemu zakodowany był jako diesel w orginale. Czy to miało jakieś znaczenie przy jego pracy??
    Mam jeszcze jedno pytanie czy kalibracja czujnika skrętu mogła wpłynąć na położenie kierownicy podczas jazdy prosto (bo wydaje mi się to nielogiczne) a kierownica jakby o jeden ząb się przekręciła w prawo.