Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAGNETOFON DECK SONY TC-WE705S - Zablokowana kieszeń, cały tor przesuwu taśmy...

27 Lis 2016 14:41 822 4
  • Poziom 7  
    Deck dostałem pocztą, przesyłka w ogóle nie była zabezpieczona więc może coś się stało w transporcie. Deck był tylko włożony do dopasowanego kartonu. A mianowicie za pierwszym razem włożyłem bez problemu kasety do kieszeni, ale na tym koniec, żadne funkcje nie działają tylko coś burczy jak nacisnę jakiś przycisk od funkcji. Kieszenie z kasetami się zablokowały gdyż zablokował się także cały mechanizm z głowicami, tak jakby zatrzymał się w połowie drogi, z trudem udało się wyciągnąć kasety z kieszeni, otwierają się ale "na siłę" po wciśnięciu przycisku EJECT. Gumowe paski napędowe (po dwa na jedną kieszeń) całe i na swoim miejscu, Poza tym nie mam pojęcia, co to może być? Czy wystarczy coś gdzieś "stuknąć" by ruszyło czy jednak coś poważniejszego mogło się uszkodzić? (w środku nic nie "latało")
    załączam fotki podglądowe, nic jeszcze nie ruszałem w środku, tylko odkręciłem obudowę
    PS.nie udaje mi się wysłać tu fotek, bo są za duże, ale dla chętnych wyślę na maila bo mam na skrzynce tylko proszę podać adres jeśli ktoś jest skłonny do pomocy lub chociaż obejrzenia MAGNETOFON DECK SONY TC-WE705S - Zablokowana kieszeń, cały tor przesuwu taśmy...
  • Poziom 43  
    7dy7 napisał:
    z trudem udało się wyciągnąć kasety z kieszeni, otwierają się ale "na siłę"

Kolego, nic na siłę się nie robi, wystarczy większy młotek. :D
    Skoro mechanizm się zablokował, to trzeba bylo go ręcznie "dokręcić" do odpowiedniej pozycji.
    Przyczyną tego w większości przypadków, to źle dobrane paski napędowe, lub już wyrobione.
  • Poziom 7  
    czyli dobrze rozumiem, że te paski które są ślizgają się i nie kręcą wcale mechanizmu tak jak trzeba?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    7dy7 napisał:
    czyli dobrze rozumiem, że te paski które są ślizgają się i nie kręcą wcale mechanizmu tak jak trzeba?

Tak, jak już napisałem to jest najczęściej występujący powód.
  • Poziom 7  
    Oddałem decka do naprawy, i faktycznie powodem były ślizgające się zbyt luźne paski. Wymiana na nowe pomogła w rozwiązaniu problemu.