Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LE32A451C1 - HDMI

27 Lis 2016 15:34 798 8
  • Poziom 7  
    Witam, otóż mam pewien problem z HDMI (chyba) w tv model Samsung LE32A451C1, konkretnie chodzi o to, że gdy podłączam komputer do telewizora kablem HDMI - HDMI obraz oraz dźwięk są, gdy takim samym kablem podłączam dekoder cyfrowego polsatu jest dźwięk, ale nie ma obrazu zaś gdy dekoder podłączyłem eurozłączem wszystko jest ok, gdy podłączyłem konsolę PS4 HDMI - HDMI jest dźwięk z MENU konsoli kilku sekundowy potem cisza, znowu kilkusekundowy dźwięk i tak na zmianę, a obrazu nie ma. Czy mogę sam tutaj coś zdziałać? Mam na myśli jakieś zmiany ustawień czy to w menu tv czy w menu serwisowym tak żeby nic nie zepsuć, czy np. jakaś przejściówka żeby był obraz z konsoli? np. kablem HDMI - PC VGA czy potrzebny jakiś adapter?
  • Sklep ElwronSklep Elwron

• Poziom 43  
    Zmniejsz rozdzielczość na wyjściach HDMI dekodera i konsoli, telewizor obsługuje tylko HDReady.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 7  
    Po zmianie rozdzielczości w dekoderze najpierw na 720p później na 576p nadal tylko dźwięk i czarny ekran podświetla się ale nie ma obrazu jest po prostu czarno, na konsoli zaś nie wiem jak zmienić rozdzielczość nie mając obrazu, próbowałem ją odpalić w trybie awaryjnym, ale jest to samo czarny ekran i brak dźwięku po kilku sekundach pojawia się dźwięk z menu PS4 i podświetlony czarny ekran bez obrazu potem znów znika i się pojawia.
  • Poziom 7  
    I czy jeżeli podłączę konsolę przez adapter HDMI - VGA to będzie hulać? Dekoder też cyfrowego obrazu z dekodera nie przetwarza, ale analogowy ze Scarta tak to i w tym przypadku analogicznie powinno działać?
  • Poziom 7  
    Witam chcę podłączyć konsolę PS4 do tv przez kabel HDMI z konwerterem HDMI -VGA D-SUB, ponieważ przez HDMI - HDMI nie wyświetla mi obrazu tylko tv podswietla czarny ekran i slychac muzyke. Nie wiem jak zmienić w konsoli rozdzielczość bez obrazu, w trybie awaryjnym to samo. Czy takim konwerterem to pójdzie? Do tv mam też podlaczony cyfrowy dekoder który również przez.hdmi daje tylko dźwięk ale przez Scart wszystko działa. Model tv SAMSUNG LE32A451C1.

• Poziom 43  
    Zmień kabel HDMI na inny, stosując adapter(a nie kabel HDMI-VGA za 5zł.) będzie obraz, ale dźwięk trzeba będzie podpiąć osobno.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wydaje mi się, że mamy tu problem z HDCP (zabezpieczeniem obrazu) - skoro to już leciwy tv (który nie ma pełnego HD), to i wersja tego zabezpieczenia jest zapewne starsza, niż wymaga dekoder, konsola.

Powinien tu pomóc konwerter sygnału (nie żadne kable i przejściówki) - z HDMI->VGA/audio.
    Oczywiście, nikt tu gwarancji, że zadziała nie daje.
  • Poziom 7  
    Podpiąłem przez konwerter kablem VGA i jak włączam na tv kanał PC robi się czarny ekran tak jakby tv był wyłączony iiga na nim czerwona dioda takjakby się próbował włączyć ehhh no to chyba czas na nowy tv, ale póki co kosnola będzie się kurzyć... chyba że ma ktoś inne rady? [/img]
  • Specjalista Sieci, Internet
    lipski112 napisał:
    Podpiąłem przez konwerter kablem VGA

Co, ja, jaki?
    lipski112 napisał:
    jak włączam na tv kanał PC robi się czarny ekran tak jakby tv był wyłączony

Może należy najpierw to gniazdo w tv uruchomić, albo przypisać mu funkcje PC.