Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia kombi I -Jaka sonda lambda za katalizatorem.

Roman700 27 Lis 2016 17:41 1491 5
  • #1 27 Lis 2016 17:41
    Roman700
    Poziom 12  

Witam.
    Nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział i kategorię,jeśli nie to przepraszam.

Mam pytanie do fachowców którzy mieli już do czynienia z wymianą sondy lambda w Skodzie Octavi kombi I (1U5) benzyna 1.6 rok produkcji 2006

Moje pytanie:Jaka powinna znajdować się sonda lambda(chodzi mi o typ,numer,oznaczenia) w układzie wydechowym,sonda lambda za KATALIZATOREM.
    (Każdy powie najprościej odczytaj numery z tej starej która się tam znajduje i taką kup.I to jest prawda i logiczne rozumowanie. Ale co zrobić kiedy nie ma już oryginału ,tylko jakiś zamiennik niewiadomego pochodzenia,który ktoś już wcześniej zamontował).
    Wymieniłem cały nowy wydech,łącznie z katalizatorem i została mi do wymiany tylko sonda lambda - ta za katalizatorem(diagnostyczna) i problem jest tego typu,że w sklepie z częściami czy po przez Allegro nie wiedzą jaka ma być,więc prośba z mojej strony o pomoc w ustaleniu tej sondy.
    Podaje dodatkowe dane:

Tak jak wcześniej napisałem model samochodu:
    Skoda Octavia Kombi I benzyna 1.6 Silnik kod: BFQ ,75 KW/102 KM
    rok produkcji 2006
    Sonda lambda 4 piny(przewody)długość kabla 50/70 cm
    kolor wtyczki BRĄZOWY (czarny kolor wtyczki nie pasuje,gdyż takiego koloru wtyczka jest w sondzie lambda na kolektorze silnika,tej pierwszej od ustalania mieszanki paliwowej)
    Skoda posiada dwie sondy lambda ,na kolektorze (kolor wtyku czarny) i sondę lambda za KATALIZATOREM(diagnostyczną) Z BRĄZOWĄ WTYCZKĄ ,z którą mam problem,z ustaleniem jaką kupić.
    Jeśli mógłby mi ktoś pomóc w ustaleniu jaką kupić sondę lambda, aby pasowała,byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuję.

0 5
  • #2 27 Lis 2016 20:25
    ociz
    Moderator Samochody

Numer oryginału 06A906262AJ.

0
  • #3 27 Lis 2016 20:37
    Roman700
    Poziom 12  

Dziękuję za info.
    Ten numer który Pan podał jest numerem oryginalnej sondy lambda, która była montowana fabrycznie,Tak?
    Czy ten numer znajduje się na oryginalnej sondzie?

Jeśli nie zdobył bym o takim samym numerze ,to jaką mogę zastosować,jaki zamiennik sondy, aby spełniała swoje właściwości?

Jakiej firmy polecałby mi Pan zakup sondy lambda?
    (Warunek jest ta brązowa wtyczka,aby pasowała do gniazda,które jest też tego samego koloru.Nie chciałbym kupować takiej bez wtyczki do samodzielnego montażu)

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lis 2016 20:42
    ociz
    Moderator Samochody

Wybrał bym pewnie coś z Boscha (np 0 258 010 032) żeby było w miarę pewne i tanio, ale nie koniecznie identyczną jak oryginalnie, bo one w większości są takie same tylko długością przewodów się różnią, aby tylko rezystancja grzałki się zgadzała.

0
  • #5 28 Lis 2016 09:26
    Roman700
    Poziom 12  

Dziękuję ociz za szybką odpowiedź i informacje,co do typu i oznaczenia sondy lambda.
    Za nim zakończę temat mam jeszcze prośbę,gdzie mogę kupić taką sondę (kupno przez internet,prośba o jakiś link do strony z sondom )

0
  • #6 30 Lis 2016 14:54
    Roman700
    Poziom 12  

Jeszcze jedno pytanie za nim zamknę temat.
    Dziękuję ociz za pomoc w ustaleniu sondy lambda do mojej skody.

Pytanie: mam zamiar kupić sondę lambda VEMO V10-0046 (parametry i zgodność sondy,moim zdaniem pasowały by do mojej skody)
    cena od 240-580 zł,ja poszukałem za 220 zł - i pytanie czy warto ją kupić ???

Proszę o odpowiedz czy warto?

2