Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa subwoofera aktywnego 8-10"

jfseba 27 Lis 2016 20:08 390 7
  • #1 27 Lis 2016 20:08
    jfseba
    Poziom 4  

Witam, czy ktoś jest w stanie pomóc mi ogarnąć temat budowy suba na głośniku 8-10"? i czy w ogóle jest sens się w to pchać?
    Od czego zacząć i co kupić? by wyliczyć koszta w miarę przyzwoitych podzespołów, by coś przyzwoitego z tego wyszło
    Czy zakup gotowego panelu to dobry krok?
    <ciach>
    Obudowę jestem w stanie wykonać sam, mam dostęp do maszyny CNC i MDF-u (pracuje w firmie meblarskiej, więc koszt zerowy).
    Za wszelką pomoc będę wdzięczny

Moderowany przez dondu:

Link Allegro usunąłem.
    Dział DIY to dział prezentowania wykonanych projektów. Proszę rozsądniej wybierać dział, w którym zakłada temat - temat przeniosłem.

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
    3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości w złym dziale forum, powoduje to bałagan na forum. Przed zadaniem pytania, przeczytaj opis działu.

• #2 27 Lis 2016 20:47
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

jfseba napisał:
    Od czego zacząć
    Od przeszukania działu DiY Akustyka. Jest w nim na pewno co najmniej kilkadziesiąt konstrukcji mogących Cię zainteresować. Z opisem, rysunkami połączeń i czasem nawet kosztorysami.

• Pomocny post
    #3 27 Lis 2016 21:32
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Sens zawsze jest :)
    Jeśli budujesz pierwszy raz kolumnę, a nie znasz się za bardzo na rzeczy, radzę DUŻO poczytać o gotowych projektach jak wskazał kolega wyżej. Nie sztuka jest zbudować paczkę w kształcie sześcianu minimum jeden otwór na głośnik i go tam wsadzić. Raczej dobrze to nie będzie grać. Jest naprawdę dużo gotowych projektów z interesującymi Cie wymiarami głośników. Ostatnio wziąłem pod testy głośnik Tonsila GDN20/60/3. Bardzo fajny głośnik do niewielkiego subwoofera domowego :) Jeśli myślisz o aktywnym subwooferze przemyśl, czy masz na tyle pieniędzy, bo dobre panele ze wzmacniaczem trochę kosztują. Według mnie najlepiej się słucha kolumn przez siebie wykonanych ( o ile są poprawnie wykonane), więc masz tu szerokie pole do popisu.
    Pozdrawiam.

• #4 27 Lis 2016 22:16
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Zależy jeszcze jakie pomieszczenie (powierzchnia) i jakie kolumny ma ten sub uzupełnić.

• #5 27 Lis 2016 23:02
    jfseba
    Poziom 4  

Dzięki za rady, czytam i się uczę, jest sporo bardzo cennych informacji w dziale DiY.
    Co do kasy, jeśli miałoby coś z tego wyjść w miarę przyzwoitego to myślę, że jestem w stanie zainwestować do tyś zł. Tak jak pisałem obudowę mam możliwość zrobić za darmo i do tego się przyłożę, ale najpierw muszę mieć głośnik by cokolwiek zacząć myśleć nad obudową i resztą.

Ten głośnik Tonsila który polecasz jest wystarczający, czy może są jakieś alternatywy, może droższe ? Muszę mieć jakiś ogólny zarys kosztorysu i muszę od czegoś zacząć.

To ma być zestaw pod komputer, czyli wymiary suba ok 40x40x40 i myślę że to max, na dużej mocy mi nie zależy
    Pomieszczenie ok 13m kw.
    Kolumny T+A Pulsar Tar 400E
    Wzmak na razie brak, ale na dniach coś zakupię

• Pomocny post
    #6 28 Lis 2016 08:49
    marian133
    Poziom 37  

Tyś. zł. na elektronikę bez obudowy?
    To od razu odpuść sobie Tonsile i podobne.

Upoluj na aukcji Peerlessa XLS10, kup wzmacniacz PA400 ABelektronika i będziesz miał suba że hej.

A jeśli musi być nowy głosnik, no to jak ma być mały sub to np. Visaton TIW200 albo SB Acoustics SB23MFCL45-4.

Przy tych subach to te polecane Tonsile to popierdułki.

• #7 28 Lis 2016 18:28
    jfseba
    Poziom 4  

Dzięki marian za odpowiedź, możesz coś powiedzieć na temat tego wzmacniacza, czy lepszy ten co poleciłeś?

• #8 28 Lis 2016 19:06
    marian133
    Poziom 37  

Nie wiem, nie miałem tego.
    Plus jest taki że ten wzmacniacz ma wejście wysokopoziomowe, ale dla tych głośników które proponowałem jest za słaby (125W).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME