Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SV2042H i Drive Image 2002 Error: 1810

14 Lip 2005 15:07 1663 7
  • Poziom 25  
    Witam oraz przepraszam na wstępie na może mylącą nazwę tematu. Powinien mieć on nazwę " problem z dyskiem twardym SAMSUNG SV2042H, czy zasilaczem oraz programem Drive Image". Tak w skrócie.
    Sam nie wiem od czego zacząć. Może od tego że wczoraj po miesięcznej przerwie mój dysk zaczął znów cykać. Zawiesza sie tak po prostu bez przyczyny. Obciążenie komputera nie ma tu nic rzeczy. Od TONI'ego dowiedziałem się że mój zasilacz może mieć a raczej prawdopodobnie ma skoki napięć które powodują błędne działanie dysku czyli jego zwisy. I niby do tąd wszysko się zgada ponieważ jak napisał "nie jest to dobry model zasilacza tej firmy" i z tym sie też zgadzam. Teraz tak się zastanawiam. Skoro to są skoki "szpile" to poza nimi dysk powinien działać normalnie. Mój dysk jak wyżej napisałem to SAMSUNG SV2042H. Z tego co wiem bardzo wiele ich się posypało ze wzgledu na ich wadę fabryczna w elektronice. Po nieszczęscilwym zwisie zresetowałem komputer i co się okazało przy rozpoznawaniu dysku już szłyszałem cykanie i zwis komputera i płyta chciała go czytać jako CD-ROM... Wyłączyłem komputer i po chwili włączyłem i dysk pracuje normalnie. Także dziś nie mam z nim problemów. I teraz zastanawiam się czy to wina zasilacza jak to napisał TONI " zasilacz jak i inne urzadzenie ma pewna liczbe godzin poprawnej pracy" czy wina dysku bo może nadszedł jego czas?.
    Dodam jeszcze że mam problem który prawdopodobnie jest wynikiem błędnej pracy dysku problem jest taki, że gdy przegrywam pliki, gram w gry, itp. to wszystko działa poprawinie, A GDY po sformatowaniu dysku zrobiłem obraz to od razu po włączeniu komputea chciałem zobaczyć czy zadziała, ponieważ poprzedni był "uszkodzny". I co widzę na ekranie? ERROR 1810 co zgodnie z instrukcją programu Drive Image 2002 znaczy:
    Code:
    #1810 Err open failed

Could not open image file.
    . Obie partycję są na NTFS. I tu nasuwa się pytanie. Skoro obraz zosotał zrobiony "poprawnie" i podczas tworzenia nie wystąpil błąd to dlaczego jest on uszkodzony? Aby wykluczyć usterkę programu skopiowałem obraz dysku od brata i prawdziłem czy wykryje jego obraz. Poszło bez problemu...

Najgorsze jest to że przetestowanie zasilacza oraz dysku jest praktycznie nie mozliwe, ponieważ na kolejny wybryk dysku mogę czekać kolejny miesiąć a równie dobrze mogę go mieć teraz gdy piszę ten tekst... Zasilacz miał chyba rok gwarancji (tak twierdzi brat). Gdy wyłacze komputer napisze dokładnie. Gdyby miał rok to gwarancja SKOŃCZYŁA się tydzień temu. Co d o dysku to ma 4 lata więc i tak długo żyje jak na model fabrycznie uszkodzony.

Ma ktos jakieś sugestie? Może jak przetestować ten zasilacz? MODECOM LC 300W? Przez co mogą być te skoki? Uszkodzene kondensatory, transformator, inny element?

Mam do dyspozycji 4 żarówki samochodowe 12V po 45W czyli razem 180W. Komputer jeśli to ważne to:
    1 HDD, 1 CD-ROM, 1 CD-RW, EPOX EP-8RDA3A, RADEON 9200 128MB, 2x256 DDRAM. Miernik posiadam uniwersalny i odczytem 2 -3 na sekundę więc stosunkowo niewiele. Proszę o jakieś sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    No więc tak ja też spotkałem się z podobnym zachowaniem samsunga ale niestety u mnie po kilku wybrykach padł on i już nie powstał. Winny był zasilacz notabene ModeCom który dokładnie jeden miesiąc po zakończeniu gwarancji zaczął fiksować z napięciem, po rozebraniu okazało się że wszystkie kondesatory były napuchnięte jak balony.

Są programy testujące dyski twarde w sposób który pozwala wykluczyć jego fizyczne uszkodzenie, podobnie jak jego oprogramowania.

Warto zrezygnować z tego zasilacza, tym bardziej że jego realna moc jest mniejsza.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Spróbuj podłączyć zasilanie do dysku inną wtyczką, czasami się wyrobią i nie łączą dobrze.
    Pierwsza rzecz to sprawdź SMART status za pomoca np hddhealth. Jesli smart nie wykaże żadnych błedów i masz pewność że taśma od dysku jest OK ( kup nową, wygląd taśmy czasami nie wskazuje na uszkodzenie)
    to pozostaje uszkodzony zasilacz albo płyta główna. Zasilacz wiesz jak sprawdzić, a płyta ... nie pozostaje nic jak wymiana.

Oczywiście na stronie producenta dysku masz soft do diagnostyki.
  • Poziom 25  
    Witam. Dysk nie obłsuguje S.M.A.R.T'a. Program HDDHealt nie wykrywa dysku tak samo jak program SNDIAG ze strony SAMSUNG'a. Co prawda włączyłem go w Windows'ie a wyraźnie piszę "This program runs in DOS mode only." lecz czy przez to by nie widział go? Inne programy takie jak SpeedFan nie pokazuja dysku w zakładce S.M.A.R.T. . Kiedyś był on pokazywany. Czy to przez zmianę systemu plików na NTFS?

Ściągnąłem jeszcze HUTIL'a lecz jeszcze się nim nie bawiłem. Ale czy program wykryje wadę elektroniki? Chyba nie...
    W BIOS'ie S.M.A.R.T. jest włączone. Co do styków to sprawdzę to, lecz wydaje mnie sie to dziwne, ze komputer jest zamkniety i miesiąc działa i nagle kable nie stykają...
  • Poziom 25  
    Witam wszystkich. Wydaje mnie się, że już wiem co stoi za resetowaniem się komputera... Otóz chodzi o zasilacz - wtyki. Dokładnie tak jak pisze Brodi
    Cytat:
    próbuj podłączyć zasilanie do dysku inną wtyczką, czasami się wyrobią i nie łączą dobrze.
    Dziwne, ponieważ jak ruszyłem nia podczas pracy kilka krotnie to usłyszałem najpierw zwonienie dysku i ponowne rozpędzenie a potem cykanie. Tylko że to już druga wtyczka na której sprawdzam. Zdaje się że będę musiał przepiąć od CD-ROM'u i wtedy zobaczymy.

No to jeden problem na razie z głowy (mam nadzieje że zamiana wtyku pomoże - już przepiąłem). Dziwne że nawet czasem jak sie komputera nie rusza (miesiąć go nie otwierałem) to i wtedy potrafił się zawiesić...

Dziękuje za odpowiedzi. Dziwne, że pierwsze przełożenie kabla pomogł na miesiąc... Przeczyszcze wtyk w dysku i zawiadomie w najbliższych miesiącach (kolejny zwis może nie przydażyć się tak szybko).

A co do twozrenia obrazu dysku. Skoro zwisy są powodowane przez wtyk to czemu Drive Image tworzy uszkodzone obrazy? Jak najszybciej sprawdzę dysk HUNTIL'em i zawiadomie o efektach. Tak więc proszę o nie zamykanie tematu.

Jakby co posty pisane w odstępie jednego dnia.

Update 16.07.2005 22:04
    Sprawdziłem dysk HUTIL'em i nie wykazał żadnych błedów. Dysl 100% sprawny. Czyli pozostaje chyba tylko pościskać wtyczki od zasilacza lub oczycić styki dysku twardego.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Też mam Samsunga, 13 GB i też zdarzały mu się takie rzeczy jak twojemu. U mnie pomogło odkręcenie elektroniki dysku, przeczyszczenie kontaktów po spodem i lekkie przygięcie coby lepiej kontaktowały z płytką. Teraz dysk śmiga bez zarzutu.
  • Poziom 25  
    Witam. Wczoraj zakupiłem nowego SAMSUNG'a SP0822N 80GB. Dysk 20GB poszedł do brata. Styki przeczyściłem i lekko ścisnąłem (w molex'ach). Teraz jeśli przez około 2 miesiace u niego nic sie nie stanie to będzie znaczyło że to moje wtyki były kopnięte, a jeśli u mnie już to się nie zdarzy, to będzie znaczyło, że dobrze poprawiłem styki.

Jeszcze taka mała wzmianka do moich słów "A co do twozrenia obrazu dysku. Skoro zwisy są powodowane przez wtyk to czemu Drive Image tworzy uszkodzone obrazy? Jak najszybciej sprawdzę dysk HUNTIL'em i zawiadomie o efektach. Tak więc proszę o nie zamykanie tematu. "
    Po przeżuceniu obrazu z dysku 20GB na 80GB obraz jest wykrywany przez Drive Image 2002 i można go przywrócić. Wcześniej nie można było przenieść ani skopiować bo niby był chroniony lub używany. Teraz mogę go kopiować i przenosić i najważniejsze jest to że dziala.

Gdy coś sie przydarzy z dyskiem (jakiś zwis) to napiszę na forum. Dyskusję uważam za zakończoną. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
  • Moderator
    Kolego Agentlos jakoś nie widzę tu konsekwencji:

:arrow: Tak więc proszę o nie zamykanie tematu.
    :arrow: Dyskusję uważam za zakończoną.
    :arrow: Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Wiesz gdzie mnie szukać więc jeśli będzie taka potrzeba to temat odblokuję na Twoją prośbę!