Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LT23B350 - słaby sygnał

Marianzet1 28 Lis 2016 10:27 873 16
  • #1 28 Lis 2016 10:27
    Marianzet1
    Poziom 13  

Witam.
    Posiadam 2 telewizory Samsung LT22B300 i LT23B350, pierwszy odbiera bez problemu na wszystkich kanałach i ma siłę sygnału 90-95% i zero błędów, a drugi na kanałach 1, 2, INFO siła sygnału 20-22% i 20-25 błędów na tym samym kablu antenowym. Nie pomaga żadne automatyczne i ręczne strojenie. Nie wiem, w jaki sposób mam dostroić siłę sygnału?
    Instalacja antenowa dom jednorodzinny antena kierunkowa na Chorągwice, mam 3 telewizory, zamiana miejsc nic nie daje .

0 16
  • #2 09 Gru 2016 21:32
    Marianzet1
    Poziom 13  

Zauważyłem że ten słaby sygnał jest tylko na 3 Multipleksie a na innych telewizorach i na tym samym kablu 3 MUX jest w granicach 75-90%

0
  • #4 10 Gru 2016 09:34
    Marianzet1
    Poziom 13  

Antena kierunkowa na dachu, dom jest w Kryspinowie na północy Krakowa, piszę konkretnie o jednym telewizorze mam 3 telewizory Samsung i tylko jeden ma słaby sygnał na MUX3 inne odbierają poprawnie to nie jest chyba wina anteny tylko prawdopodobnie w ustawieniach telewizora do tego telewizora dałem nowy kabel na innych muxach pokazuje 100% siły sygnału na MUX3 22% i błędy, gdy podłącze inny telewizor na tym kablu t o na MUX3 jest 90-95% a na innych muksach 100%.

0
  • #5 10 Gru 2016 09:46
    Darek.S
    Poziom 31  

Marianzet1 napisał:
    dom jest w Kryspinowie na północy Krakowa,

Jesteśmy sasiądami :D :wink:

Dodano po 5 [minuty]:

Poczytaj kilka moich postów głównie o LTE. Tam powinna być odpowiedź.
    Edit. Choć po dokładniejszym przeczytaniu postu skoro inny Tv na tym kablu działa to być może ten telewizor się psuje...Lub rzeczywiście jest źle ustawiony. Sugeruje sprawdzić ręczne strojenie.

0
  • #6 10 Gru 2016 11:47
    irekr
    Moderator

Antena jest ze wzmacniaczem czy bez?
    Jeżeli ze wzmacniaczem to należy go zdemontować, wraz z zasilaczem.

W bezpośrednim sąsiedztwie masz kilka BTS-ów LTE w pasmie 800 MHz. Wystarczy by był bliżej niż 3 km i "pozamiatane"... O ile nie masz specjalnych (i drogich) filtrów...

0
  • #7 10 Gru 2016 12:18
    Marianzet1
    Poziom 13  

Antena jest bez wzmacniacza,zastanawia mnie to że LT22b300 odbiera bez problemu a LT23b350 ma problem na tym samym kablu?.Próbowałem ręcznego strojenia lecz nic nie dało a funkcji dostrojenia brak

0
  • #8 10 Gru 2016 14:20
    irekr
    Moderator

Najmniej roboty i kosztów będzie jak zaczniesz eksperymentować z tłumikiem. Koszt niewielki, do kupienia na Ciepłowniczej. Ja bym zaczął od takiego ustawienia, by na MUX1 był poziom sygnału około 70% i wówczas trzeba sprawdzić jak siła i poziom błędów na MUX3.

Jesteś pewny jakości kabli antenowych? MUX3 jest nadawany na najwyższym kanale, gdzie tłumienie może być relatywnie dużo większe...
    Oddzielną sprawą jest fakt, że MUX3 ma doświetlenia, tak w samym Krakowie jak i (też) w Katowicach. Może to mieć poważny wpływ na jakość odbioru MUX3. Na ile kierunkowa jest antena która posiadasz..?

0
  • #9 10 Gru 2016 15:48
    Marianzet1
    Poziom 13  

Jak pisałem mam 3 telewizory Samsung w różnych pomieszczeniach każdy ma osobny kabel prowadzący do rozdzielacza na strychu, przenosiłem telewizor i podpinałem do różnych kabli i efekt ten sam słaby sygnał na MUX3

0
  • #10 10 Gru 2016 19:04
    irekr
    Moderator

To zrozumiałe, że sprawdzałeś na wszystkich kablach. Ciekaw jestem czy sprawdziłeś w miejscu podziału sygnału jaka siła i jakość jest w tym miejscu.
    Wskazania słabego sygnału wcale nie muszą oznaczać że ten sygnał naprawdę jest słaby. Wskaźniki w odbiornikach to dość humorystyczne "wskaźniki" którym nie zawsze warto ufać. Być może antena jest zamontowana w miejscu gdzie rzeczywiście tego sygnału jest niewiele, ale równie dobrze przyczyna może być silny sygnał radiowy - tak jak to sugeruje Darek.S - i wówczas wskazania w odbiorniku będą dokładnie takie jak opisujesz.
    Dlatego trzeba się upewnić czy mamy problem ze zbyt słabym sygnałem - i wówczas trzeba sprawdzić działanie instalacji - symetryzatora, kabli, rozgałęźnika i gniazd końcowych - jeżeli istnieją, czy jest to sprawa przesterowania wejścia dekodera w odbiorniku. Układy tych Samsungów są dość podobne ale parametry mogą się poważnie różnić.

0
  • #11 10 Gru 2016 19:45
    Marianzet1
    Poziom 13  

Ja się nie sugeruję wskazaniem siły sygnału tylko ten telewizor gorzej odbiera i zanika sygał dlatego wymieniłem na nowy kabel, pogorszenie oglądalności nastąpiło po aktualizacji nowych programów po 2 grudnia antenę wymieniłem na nową gdy uruchomiono sygnał cyfrowy i nie było żadnego problemu,w rozgałężniku przekładałem kable i efekt jest ten sam.Może faktycznie telewizor jest do naprawy spróbuję jeszcze osłabić sygnał zobaczę co będzie.

Dodano po 2 [minuty]:

lub kupię tłumik zobaczę co będzie

0
  • #12 10 Gru 2016 20:40
    Darek.S
    Poziom 31  

Z racji , że jestem tu tubylcem dość dobrze znam specyfikę odbioru w Kryspinowie. Ze dwa lata temu w bezpośredniej bliskości BTS-a w nieczynnym kamieniołomie były problemy w jednym domu z odbiorem na antenie siatkowej. Akurat poruszam ten przypadek bo specyficzny a problemy mają/mieli tu wszyscy. Dekoder Technisat. Po usunięciu wzmacniacza ( zresztą słabego ale ten akurat przy analogowej sprawdził się najlepiej ) o niebo lepiej ale właśnie na Mux3 dalej niedoskonale. Po zamontowaniu kierunkowej wyraźne pogorszenie. Celowała dokładnie na BTS-a. I co ciekawe pomiary Neonem wypadały nie najgorzej. Mało tego inny dekoder (Wiwa) radził sobie także poprawnie. A żeby ruszył Technisat trzeba było paru zabiegów.

0
  • #13 13 Gru 2016 15:53
    Marianzet1
    Poziom 13  

Witam.
    Znalazłem prawdopodobnie przyczynę słabego sygnału, w innych telewizorach na MUX3 częstotliwośc jest 706000 KHz a tym ma 578000 KHz a na innych multipleksach częstotliwaść jest jednakowa, nie wiem jak zmienić częstotliwość?

0
  • #15 13 Gru 2016 16:33
    Marianzet1
    Poziom 13  

Próbowałem wielokrotnie nic to nie daje

0
  • #17 13 Gru 2016 21:42
    Marianzet1
    Poziom 13  

Po resecie siła sygnału wzrosła 100 i jest najmocniejszy w tej chwili. Dariusz dziękuję za sugestię która się sprawdziła dojadę do Ciebie bo wiem gdzie mieszkasz masz u mnie duże piwo. Sprawę uznaję za zamkniętą.
    Pozdrawiam
    Marianzet1

0
  Szukaj w 5mln produktów