Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ST37 - wskazanie temperatury (za wysoka)

wachu866 08 Sty 2019 15:17 19146 45
    wylye
    Poziom 10  
    Słusznie prawisz. W największym skrócie opisałem właśnie te problemy w kilku sążnistych wpisach. Dziś zadzwonił do mnie ktoś z Rakoczy Stalowa Wola. Jednak cofam oskarżenia pod adresem tej firmy ( i tylko tej) Ponieważ serwis nie znał odpowiedzi na moje pytania przekazali je do biura konstrukcyjnego. Dowiedziałem się więc, że interesujące mnie parametry to
    - min wentylator – 6
    - maks wentylator – 75
    - min obroty – 300
    - maks obroty – 2700
    - impulsy wzrostu – 0

I podejrzewam, że te ustawienia mogły być przyczyną "upalenia" mojego mosfeta. Zawdzięczam to "radosnej twórczości" osobnika który instalował mój piec i kręcił w menu serwis .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    ans123
    Poziom 2  
    Zużyte uszczelki drzwiczek mogą być powodem okresowych awarii sterownika
    {sterownik ustawia minimalne obroty wentylatora z powodu "lewego powietrza"}
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Panowie nie ustawienia gotują tego mosfeta. Ten kondensator ma zadanie łapać piki z indukcji. Potwierdzam wymiana daje efekt.
    bajtpphu
    Poziom 14  
    Posiadam sterownik ST-48. Również w nim pojawia się komunikat o za wysokiej temperaturze Mosfet. Jak patrze na płytkę sterownika to u mnie również jest kondensator 1 mikro Farada 305 V lub 385 V typ MKP. ten kondensator jest na wejściu zasilania 230 V do sterownika, Proszę o wyjaśnienie jaki to ma związek z grzaniem Mosfeta
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Ten kondziołek ma być w stopniu końcowym mosfeta. Prawdopodobnie jakiś układ gasikowy. Nie wtajemniczałem się.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    jqrek
    Poziom 2  
    Witam. Mam problem ze sterownikiem Tech ST-480. Po 3 latach eksploatacji wyskoczył mi alarm na "źle dobrany wentylator". Po oddaniu do naprawy sterownika, wyskakuje alarm na "temperatura MOSFET za wysoka". Sprawdzając jego dzieło widzę, że jest wymieniony kondensator z tradycyjnego (kondensator pilkor 1uf 305vac) na ten w załączniku- żółty. Na oko różnią się tylko prądem- niebieskie 305v a żółty 310v? Może to mieć takie znaczenie? termik na dole też jest wymieniony (Na zdjęciu- chyba dobrze podłączony). Dodam, że wentylator jest wyczyszczony i kondensator wymieniony na nowy. Po rozmowie z serwisem Techa, konsultant powiedział, że mimo wszystko musi być taki sam kondensator. Zostaje później jedynie opcja na założenie radiatora na MOSFETa, ale to w ostateczności. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Sterownik ST37 - wskazanie temperatury (za wysoka) Sterownik ST37 - wskazanie temperatury (za wysoka) Sterownik ST37 - wskazanie temperatury (za wysoka)
    jqrek
    Poziom 2  
    Witam. Wymieniłem kondensator i dodatkowo dołożyłem mały radiator na MOSFETa. Niestety po 5 godzinach pracy znów wyrzuciło alarm. Zastanawiam się nad dołożeniem wentylatora do obudowy sterownika bo po wyciągnięciu sterownika z pieca działa. Macie jakiś pomysł jak to dołożyć? Tzn jaka moc wentylatorka i gdzie go wpiąć?
    Charles A
    Poziom 2  
    Witam. Pomóżcie ponieważ już nie wiem o co chodzi. Miałem problem ze zbyt wysoką temp Mosfet w sterowniku K1Pv2. Dałem sterownik do elektronika po przeczytaniu Waszych postów i powiedziałem co ma wymienić, co najprawdopodobniej jest nie tak. Po naprawie problemu z Mosfet już nie ma ale nie mam możliwości regulacji siły nadmuchu. Dmucha z.całych sił i nie mogę tego zmienić. Inne funkcje działają.
    Co może być przyczyną?
    rafal0412
    Poziom 2  
    Witam
    Mam podobny problem ze sterownikiem Tech ST 480 z Pid. Sterownik ze dwa razy podał komunikat o zbyt dużej temperaturze mosfetu. Jest problem że wentylator dmucha na maxymalnych obrotach w pidzie, w trybie ręcznym też kręci na maxa nic nie daje zmiana w ustawieniach % obrotów.
    Kondensator przy silniku zmieniony i dalej to samo.
    postanowiłem rozkręcić sterownik a tam jakby elektronika była już serwisowana kilkukrotnie, polutowana niechlujnie, jakieś dodatkowe kabelki...
    Piec zakupiłem nowy w 2016 roku
    Gdzie szukać problemu
    jqrek
    Poziom 2  
    Cześć. Jeśli chodzi o wysoką temperaturę mosfet to spróbuj to co ja zrobiłem. Wymiana kondensatora tego niebieskiego i ewentualne założenie radiatora na ten przykręcony do płytki tranzystor jest on na zdjeciu. On się przegrzewa i temu jest ten komunikat o wysokiej temperaturze. Możliwe że przez to wiatrak działa na maxa.
    Charles A
    Poziom 2  
    Charles A napisał:
    Witam. Pomóżcie ponieważ już nie wiem o co chodzi. Miałem problem ze zbyt wysoką temp Mosfet w sterowniku K1Pv2. Dałem sterownik do elektronika po przeczytaniu Waszych postów i powiedziałem co ma wymienić, co najprawdopodobniej jest nie tak. Po naprawie problemu z Mosfet już nie ma ale nie mam możliwości regulacji siły nadmuchu. Dmucha z.całych sił i nie mogę tego zmienić. Inne funkcje działają.
    Co może być przyczyną?

Już wszystko ok. Elektronik zrobił zbyt blisko siebie styki które się dotykały i coś tam nie działało. Poprawił i wszystko działa.
    Dzięki wszystkim za zdjęcia i odpowiedzi. Pomogło w 100 %.
    rafal0412
    Poziom 2  
    Witam
    Wymiana wymiana samego kondensatora nic nie dala, wymieniłem też tranzystor i jest Ok.
    pjotjek
    Poziom 1  
    Witam, podepne się pod temat.
    Też miałem problem z temperaturą MOSFET.

Kupiłem, rozebrałem, przelutowałem nowy kondensator i działa :-)

Aaaaale, żeby nie było tak kolorowo, to pomimo iż starałem się być delikatny, to spierniczyłem jakimś cudem ten pokrętło-przycisk ( przycisk działa, pokrętło już niekoniecznie). Wie ktoś z Was i podzielił by się wiedzą czy można kupić nowe, ewentualnie jak się to dokładniej nazywa?

Zapomniałem dodać.

Sterownik tech el880
    Daradam
    Poziom 1  
    Witam, podpowiedzcie jak zdjąć czerwoną górną obudowę ze sterownika K1Pv2 , albo jak dostać się do płytki, aby wymienić mosfed.
    Z góry wielkie dzięki.
    Arek1984
    Poziom 16  
    Również podłącz się pod temat....
    Pewniej nocy wyświetlił się komunikat zbyt wysoka temp. mosfet.
    Zdjąłem obudowę sterownika w oczekiwaniu na nowy kondensator i tak sterownik działał przez kilka dni, wszystko było ok.
    Po wymianie kondensatora dziwnie działa wentylator, na sterowniku 1% a wentylator czasem działa na minimalnych obrotach, czasem na średnich. Innym razem sterownik pokazuje nadmuch 40% a wentylator kręci na minimalnych obrotach.
    Kocioł niby poprawnie trzyma temperaturę ale dziwni mnie to zachowanie wentylatora. Żadne ustawienia nie były zmieniane. Temp mosfet wg. sterownika to teraz 40 kilka s. C.
    mpkaras
    Poziom 1  
    A czy oprócz złego działania nadmuchu miał ktoś z Was jeszcze inne "efekty" uszkodzenia kondka i mosfeta? U mnie ekran sterownika zaczął migotać. Może mieć to z tym jakiś związek? Wg. mnie może mieć, chociaż nie wiem jak jest zabezpieczone zasilanie ekranu. No chyba, że coś jeszcze się spierniczyło. U mnie sterownik TECH ST-580 z PID.