Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 49 lub 55 - 4K - najlepszy wybór cena/jakość

kondi50 07 Dec 2016 19:34 2928 59
    Mariano11
    Level 28  
    Też mam już od 2 lat ambilighta i fajnie sie na nim filmy i mecze ogląda.
    kondi50
    Level 12  
    Witam,

warto czekać na 55XE8505 czy kupić model z tamtego roku 55XD8505 ? Kilka dni temu była premiera nowych tv, czym się różnią czy warto będzie dopłacić ?
    Z tego co widzę w neonet 55XE8505 jest teraz cena 4666zł, nowe model pewnie wejdzie z ceną powyżej 6000 zł.

Warto czekać ?

Dzięki za pomoc!
    User removed account
    Level 1  
    paciorkowiec
    Level 9  
    Ryszard49 wrote:
    kondi50 Zapoznaj się z tym:
    Link

Ja sie zapoznałem, ale głupi jestem. I nie zrozumiałem nic poza tym co napisano. Że wstrzymują. Ale co to oznacza?
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    Sony od samego początku ma problemy z Androidem oraz całym oprogramowaniem telewizorów. Testowałem kilka modeli z rocznika 2016 (XD) i muszę powiedzieć totalna porażka. Gorzej jest jeszcze ze zjawiskiem Cludingu. Rocznika 2017 nie testowałem ponieważ ze względu na cenę jak na razie nie jestem zainteresowany.
    Ryszard49
    Level 37  
    LOCOLOCO Sony przyznaje się do problemów z oprogramowaniem, dotyczy to głównie możliwości nagrywania na dyski zewnętrzne oraz problemy z obsługa dysków zewnętrznych. Nie wspomnę już o rezygnacji z funkcji PIP ( miały być 2 tunery).
    Co do modelu Philipsa55PUS7101 to miałem okazje obejrzeć pilota, wygląda jak by ktoś go sam zrobił. Sprzedawca zdecydowanie odradził mi zakup Philipsa oraz LG.

Moderated By Mirek Z.:

A sprzedawca to autorytet? Pewnie zależało mu na sprzedaży Sharp'ów ;)

Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ryszard49 wrote:
    Sprzedawca zdecydowanie odradził mi zakup Philipsa oraz LG.

Opinie sprzedawców z zasady mozna pomijac.
    Im zalezy na sprzedazy tego na czym najwiecej zarabiają lub mają na magazynie. Nie zalezy im na dobrym wyborze dla klienta.

Zresztą kolega LOCOLOCO tez jest sprzedawcą.

Testy Philipsów:
    Seria 71 http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1463996597
    Seria 65 http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1467887322

Z modeli Sony na 2016 moim zdaniem dobry jest tylko XD93 (aktualnie w akceptowalnych cenach wyprzedazowych).
    Nizsze serie to dosc marne IPSy, tak jak Philipsy 65 czy 71.
    Sony wyroznia sie jednak plynnoscia obrazu (o 2 klasy lepsze systemy uplynniania obrazu niz w Philipsach na IPS)
    Ryszard49
    Level 37  
    Ludwik XVI Testowałem SONY KD55XD9305, też się wieszał oraz był problem z obsługą dysku zewnętrznego. Nie sprawdzałem podświetlenia (Cludingu). Uważam ze jak już mam wydać taką kasę to powinienem być w pełni zadowolony z telewizora. Co do uwag sprzedawcy to były jak najbardziej na miejscu, ponieważ nie sugerował wyboru konkretnej firmy.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Ryszard49 wrote:
    Ludwik XVI Testowałem SONY KD55XD9305, też się wieszał oraz był problem z obsługą dysku zewnętrznego. Nie sprawdzałem podświetlenia (Cludingu). Uważam ze jak już mam wydać taką kasę to powinienem być w pełni zadowolony z telewizora.

Android to nadal niestabilny system w porownaniu do WebOsa, Firefoxa czy Tizena. Po prostu jest nadal niedopracowany.
    U moich rodzicow stoi Philips 6561. To bardzo slaby jakosciowo telewizor, nie wart tej kasy. Jednak musze przyznac ze w ciagu roku stabilnosc Androida jest coraz lepsza. Ostatnia lutowa aktualizacja do 6.0 dała dobre efekty i TV zawiesza sie juz bardzo rzadko.

Co do XD9305 - jego glowna zaleta jest local dimming (podstawowy i na krawędziówce ale jest) i fajny wieszak w zestawie.
    Sam obraz moim zdaniem ok i jesli ktos nie ma kasy aby dolozyc do OLEDa B6J od LG, to ten Sony jest dobrym wyborem.
    Nie ma na rynku LCD ktory daje 100% zadowolenie. Ten efekt zapewnia tylko OLED.
    kondi50
    Level 12  
    Jeśli chodzi o KD55XD9305 to jest już dla mnie za drogi, ewentualnie zastanawiałem się nad modelem z tego roku, jeśli różnica w cenie była by około 1000zł. Wracając jednak do mojego pytania, co w takim razie mam zrobić ? Jeśli chodzi o czas to powiedzmy, że chciałbym podjąć decyzje w miesiąc, ewentualnie dwa miesiące. Warto czekać na testy i cene 55XE8505 czy kupić model z tamtego roku 55XD8505 ? Bo wydaje mi się, że nic lepszego w tej cenie nie znajdę. A w obecnym momencie różnica pomiedzy Philips 55PUS7101 a Sony 55XD8505 to 500 zł, co skłania mnie jednak do Sony.
    Ludwik XVI
    Sony ma dac wiecej modeli w 2017r na lepszej matrycy VA.
    Powoli uciekaja ze slabych IPS.

Poczekaj chwile na testy (Rtings juz testuja nowe Sony, powinny byc testy pod koniec marca)
    kondi50
    Level 12  
    Z tym, ze jeśli model 55XE8505 będzie w cenie powyżej 7000 zł to dla mnie już trochę za drogo, aby przeznaczyć takie pieniądze na tv.
    Ludwik XVI
    kondi50 wrote:
    Z tym, ze jeśli model 55XE8505 będzie w cenie powyżej 7000 zł to dla mnie już trochę za drogo, aby przeznaczyć takie pieniądze na tv.

Za 7k masz bez problemu XD93. Wiec nie ma co patrzec na XE85.
    kondi50
    Level 12  
    Tylko, że 7000 zł to dla mnie za dużo. W tym momencie XD85 jest za 4600 zł, jeśli XE85 byłby za około 6000zł to bym się zastanowił ze względu na matryce VA.
    Ryszard49
    Level 37  
    Oferta SONY na 2017 rok:
    Link
    Też mam ten dylemat jaki telewizor kupić. Na razie wstrzymam się z zakupem do czasu gdy Sony upora się z oprogramowaniem. Nie ma sensu kupować czegoś z czego nie będę zadowolony wydając niemałe pieniądze.
    User removed account
    Level 1  
    kondi50
    Level 12  
    LOCOLOCO wrote:
    Możesz brać spokojnie Sony XD8505

Myślisz, że różnica pomiędzy XD8505 a XE8505 będzie na tyle nie duża, że nie warto dopłacać 1400zł ?
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    Zdecydowanie odradzam XD8505 oraz XD8577 . Sprawdzałem kilka sztuk, podświetlenie fatalne, reszta funkcji też nie działa należycie. XD8577 ma zewnętrzny zasilacz, co według mnie jest plusem. Ale każdy decyduje sam o zakupie. Jak to się popularnie mówi, bogatemu wszystko wolno.
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    LOCOLOCO, z aspektu technicznego, wyeliminowano zasilacz eliminując źródło ciepła wydzielającego się w odbiorniku. Telewizory te są nie tylko smukłe, ale również pozbawione zbędnych elementów. We wszystkich modelach nowej linii przewody biegną wewnątrz podstawy i są zupełnie niewidoczne. Smuklejsze panele i cieńsze ramki telewizorów mają większy wpływ na komfort oglądania telewizji. Teraz telewizor jest również ozdobą salonu.
    User removed account
    Level 1  
    kondi50
    Level 12  
    LOCOLOCO wrote:
    Test XE już skończyłem i wpiszę .

Jak umieścisz gdzieś test podaj proszę linka.
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Poczytaj - kupił Panasonica na VA i wymienił na Sony z IPS i jest dużo bardziej zadowolony.
    Zmienił z 60Hz Panasa na 120Hz Sony to wiadomo, że zadowolony.

W testach fajnie wypada Sony seria XE90: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/
    User removed account
    Level 1  
    kondi50
    Level 12  
    Jeśli będzie znacznie lepszy od XD to poczekam z 2-3 miesiące jak cena będzie w granicach 6000 i wtedy go kupie.