Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 49 lub 55 - 4K - najlepszy wybór cena/jakość

28 Lis 2016 11:54 2565 59
  • Poziom 12  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? kanapa: około 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost + bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Mam rolety, jednak czasami chciałbym oglądać telewizor i bez nich, wiec słońce będzie w niego świecić
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Samsung sprzed 10 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia ? dekoder nc+, kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4, w weekendy 4-6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, kanały informacyje, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli będzie to sprawnie działało to tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 49 lub 55 - poprosiłbym o najlepsze obecnie propozycje w dwóch rozmiarach
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najlepszy w stosunku cena/jakość - powiedzmy, że do 4000 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Obecnie mam plazmę sprzed 10 lat, wiec rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Sporadycznie, choć jeśli telewizor będzie działał sprawnie to może zacznę częściej

Chciałbym kupić TV z którego będę zadowolony, w najlepszym stosunku cena/jakość, nie przepłacając za zbędne rzeczy oraz za jakieś dodatki których nawet nie użyje.

Mam dwa na oku :
    - Philips 49PUS6561
    - Sony KD-49X8309C

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje, kwota 4000 zł jest kwotą maksymalną, jeśli uda się kupić coś tańszego i równie dobrego będę zadowolony.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
  • Poziom 28  
    55PUS6561 - 55 cali tego Philipsa będziesz miał w tej cenie.
  • Poziom 19  
    Kup albo Philipsa 6561 albo Philipsa 6510 z zeszłego roku. Ten drugi teraz jest w świetnej cenie, a ma naprawdę świetną jakość obrazu, z ambilighem tylko z tym, że jest FHD. W Twoich warunkach 4K nie jest wymogiem - siedzisz dość daleko od ekranu. No ale jak się upierasz przy 4K to 6561.
  • Poziom 12  
    Ok, co do wielkości, popatrzyłem dziś w tabele z jakiej odległości powinno się oglądać i wyszło na to, że nie mam co się bać 55 cali.

A co sądzicie o Sony ? Warto dopłacać ? Jeśli tak to jaki model ?
  • sprzedawca - konsultant
    Do Twoich potrzeb mieścisz się w extra modelach:
    - Philips 55PUS6561 za 3599 zł
    - Philips 55PUS7101 za 4150 zł
    - TCL 58S7806 za 3199 zł Kalibracja gratis,

Na inne modele o tych parametrach kasy nie wystarczy.
  • Poziom 12  
    LOCOLOCO napisał:
    Do Twoich potrzeb mieścisz się w extra modelach:

Na inne modele o tych parametrach kasy nie wystarczy.

A czym różni się :

- Philips 55PUS6561 od 55PUS7101 ? Różnica to ponad 500 zł. I czy warto do niego dopłacić ?
  • Poziom 22  
    Poszukaj Sony KD55X8505C są jeszcze w handlu ale to już ostatnie sztuki .Można dostać z gwarancją 5 lat w cenie 4500 zł .Dwa piloty. Jeżeli trafisz na fajnego sprzedawcę w dobrym sklepie to możesz dostać na niego kredyt 50 rat bez żadnych dodatkowych kosztów. Prawo do zwrotu do 30 dni. Mam taki od kilku dni i jest super .Teraz go testuje .Mogę go śmiało polecić.
  • Poziom 12  
    A co rozni tego philipsa i sony ? Chcialbym wiedziec za co trzeba doplacic 1000 zl, oprocz tego, ze za logo.
  • Poziom 22  
    Nie jestem sprzedawcą ani też osobą , która promuje wybraną markę. Szukałem telewizora 55 cali z 3D ,4k , dwa tunery satelitarne . Nie sugerowałem się ceną. Sprawdzałem Samsungi , Philipsy, Lg , Panasoniki, Sony. Poczytałem opinii ,ocen i informacji osób które je sprzedają ,użytkują i też którzy je naprawiają . Zawsze to jest kwestia wyboru co kupić ? Ale w końcu trzeba podjąć decyzję .Ważne żeby być zadowolonym z wyboru. Ja już wybrałem i jak na razie jestem zadowolony. A jak będzie tego nie wiem .Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
  • Poziom 12  
    Mirek99 napisał:
    Poszukaj Sony KD55X8505C są jeszcze w handlu ale to już ostatnie sztuki .Można dostać z gwarancją 5 lat w cenie 4500 zł .Dwa piloty. Jeżeli trafisz na fajnego sprzedawcę w dobrym sklepie to możesz dostać na niego kredyt 50 rat bez żadnych dodatkowych kosztów. Prawo do zwrotu do 30 dni. Mam taki od kilku dni i jest super .Teraz go testuje .Mogę go śmiało polecić.

A gdzie znajdę ten TV za 4500 ? Najtaniej online znalazłem za 4969zł na allegro.
  • Poziom 28  
    W Philipsie znajdziesz np. ambilight, którego nie ma żadnen inny producent.
  • Poziom 12  
    Mariano11 napisał:
    W Philipsie znajdziesz np. ambilight, którego nie ma żadnen inny producent.

Jeśli chodzi o ambilight, to fajny bajer, ale zdaje sobie sprawę z tego, ze po jakimś czasie się to po prostu znudzi i nie będę korzystał z tej funkcji.

Poza tym przemyślałem sprawę, mogę podnieść swój budżet do 5000 zł. Czy w tym wypadku najlepszy wybór to SONY KD-55X8505C czy jako zwykły użytkownik nie zauważę rożnicy pomiędzy nim a Philips 55PUS6561/12 ?

Proszę o opinie, bo zamierzam w przyszłym tyg dokonać wyboru.
  • Poziom 35  
    Proponowałbym zainteresować się Sony KD-55XD8505, niestety trochę droższy ale warto rozważyć tą opcje.
  • Poziom 22  
    Można porównać jak odbierają stawiając obok siebie dwa wybrane modele ( firmy ) i oczywiście gdy są podłączone do tego samego sygnału. Są sklepy gdzie pomagają i są też gdzie utrudniają. Taki test jest bardzo pomocny. Określ sobie czego oczekujesz od telewizora i wybieraj . W sklepach stacjonarnych ( niektórych ) masz tez prawo zwrotu bez określania powodu . Oglądasz , porównujesz i pakują Ci wybrany do kartonu. W domu testujesz , sprawdzasz i albo zwrot albo zostaje.
    Ale Sony to cena za 55XD8505 - 5009 zł
    Kalibracja profesjonalna gratis.
    Wgrywane są też wtyczki do KODI które się nie zakłócają wzajemnie.

Dlatego dobrze sprawdź ofertę podaną :
  • Poziom 28  
    Ambilighta, nie musisz używać, albo używać jako lampka :)
  • Poziom 35  
    Prawda jest taka, każdy kupuje taki telewizor na jaki go stać. A tak na marginesie nie kupuje się telewizora na całe życie.
    Ale dobrze aby czerpać radość każdego dnia ja się załączy okno na świat.
  • Poziom 12  
    Święta tuż tuż, a nie podjąłem jeszcze decyzji :

Zastanawiam się między :

- Philips 55PUS6561
    - Sony 55XD8505

Czy po kalibracji różnica w odbiorze jest na tyle zauważalna, że warto dopłacić te 1400 zł ?
    Z tych brałbym SOny. Jeśli chcesz porównać Philipsa to PUS7101 za 3999 zł .
    Wówczas brałbym Philipsa z kalibracją.
  • Poziom 12  
    Tylko w tym momencie robi się już 1000zl, a wizualnie bardziej podoba mi sie Sony. Poza tym czytalem, ze lepiej sobie radzi z androidem. Jaka jest teraz cena z kalibracja za Sony ?
    Android dokładnie ten sam.
    Silniejsze procesory ma PUS7101.
    Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 2  
    To tak jak odwieczny i nierozwiązywalny wybór pomiędzy BMW i Mercedesem a poza tym telewizor nie jest na całe życie, tylko daj Boże chociaż na 5 lat. Jak dla mnie to Sony
  • Poziom 28  
    Philips z ambilightem zrobi wieczorem lepsze wrażenie ;).
  • Poziom 35  
    Mariano11, może na tobie robi to wrażenie mnie to raczej by denerwowało.
    Raczej zmieniłbyś zdanie po 2 godzinach prezentacji w domu.
  • Poziom 35  
    Cytat:
    Raczej zmieniłbyś zdanie po 2 godzinach prezentacji w domu.

Miałem okazję zobaczyć ten cud w domu.
    "mnie to raczej by denerwowało" - zrozumiałem że raczej nie miałeś w domu ...
    Mam i jest extra.
  • Poziom 35  
    LOCOLOCO , widziałem u kogoś w domu i to raczej nie za długo ponieważ właściciela też ta opcja denerwowała i ją wyłączył. Na marginesie dodam ze nikomu z obecnych ta dyskoteka nie przypadła do gustu.
    Mam wrażenie w takim razie że słabo widziałeś, bo są tam opcje, że ambilight działa i wcale nie ma żadnej dyskoteki. Kwestia wyłącznie ustawień i to z regulacją dynamiki i nasycenia barwy.