Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym ogrzać mieszkanie - wynajęta kawalerka?

Quarmelita 09 Paź 2017 10:24 1416 31
 • #32 09 Paź 2017 19:52
  gaz4
  Poziom 29  

  Quarmelita napisał:
  Witam, kierując się radami kupiłam grzejnik olejowy ale oprócz tego,że rachunek był dwa razy wyższy to w domu cieplej nie było,a powiedziałabym,ze było zimniej. Zastanawiam się nad jakimś droższym rozwiązaniem,bo mam już dość marzniecia,wilgoci która się gromadzi i prania które schnie tydzień... przez ta wilgoć od niedogrzania muszę walczyć jeszcze z pleśnią na ścianach...


  Jeżeli nowy grzejnik zużył 2x więcej prądu to musiał ogrzać 2x mocniej. A to, że komfort cieplny się nie poprawił to wina mieszkania, na szczęście da się obejść kilka problemów. Przede wszystkim sprawa izolacji - nawet niewielka warstwa pod podłogą może zmniejszyć "ciągniecie po nogach" poprawiając komfort. Grzejnik z dmuchawą może poprawić komfort ale w niewielkim stopniu, skuteczniejszym i oszczędniejszym rozwiazaniem są promienniki IR. Niestety w pomieszczeniu gdzie przebywa się na stałe nie są zbyt przyjemne i po kilku godzinach robi się sucho w gardle itp. Lepsze byłyby jakieś maty grzejne w postaci dywaników na podłogę ale gdy ta jest nieocieplona mamy duże straty czyli wysokie rachunki za prąd. Jednak polecałbym właśnie to rozwiązanie - jakaś izolacja w miejscu gdzie się najczęściej siedzi (choćby warstwa korka, są takie podklady pod panele), na to elektryczny dywanik i za ok. 200 zł mamy namiastkę komfortu cieplnego, taniego w eksploatacji.

  Jeżeli chodzi o wilgoć w domu to wietrzenie nie zawsze pomaga, a wentylacja albo zrobi z mieszkania lodówkę albo też jest nieskuteczna. Kiedyś miałem taki problem, jeden pokój w żaden sposób nie dawał się osuszyć i jedynym skutecznym rozwiązaniem był osuszacz. Ale nie te reklamowane w TV z wkładami pochłaniającymi wilgoć, warto szukać z ogniwami Peltiera. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce peltier + osuszacz by dostać kilka wyników w cenie poniżej 200 zł. Zasada działania jest prosta - wentylator zasysa powietrze z pokoju przepuszczając je przez chłodną stronę ogniwa peltiera. Tam wilgoć się skrapla i woda kapie do pojemnika na dole, a suche powietrze wylatuje górą - co ciekawe lekko podgrzane. Po prostu taki osuszacz jest przy okazji mini grzejnikiem o mocy do 100W. Co pewien czas wystarczy wylać skroploną wodę i to cała obsługa. A osuszona cegła stanowi lepszą izolację więc przy okazji zmniejszą się rachunki za prąd zużyty do ogrzewania - same zalety ;)