Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor nie wyświetla obrazu

moskid91 28 Lis 2016 14:15 354 4
  • #1 28 Lis 2016 14:15
    moskid91
    Poziom 2  

Witam :)
    Problem się pojawił jakiś czas temu, monitor (Samsung 920N) nic nie wyświetla. Komputer się uruchamia, działają wszystkie wiatraki wentylatory, pali się Zielona kontrolka, lecz głośniczek nie daje dźwięku. Przeszukałem fora o podobnej tematyce i korzystając z wskazówek przeczyściłem cały komputer, sprawdziłem kondensatory (nie napuchnięte), zasilacz (300V W sprawny), procesor, karta graficzna i inne podzespoły nie mają żadnych przepaleń. Kompa podłączałem pod tv (kablem VGA) i także nie pokazuje obrazu, resetowałem BIOS'a na płycie głównej i dalej nic. Obstawiam że to karta ale nie mam jak jej sprawdzić (większość znajomych ma laptopy). Dodam że jak monitor nie jest połączony z kartą , ekran jest niebieski i pokazuje "No signal", jak podepnę nawet sama kartę od razu ekran staje się czarny. Nie wiem czy to normalne bo na innej ,starszej karcie (której która nie pasuje do płyty głównej) jest to samo. Co może być przyczyną? Karta, monitor, czy coś innego? I jaki jest jeszcze sposób by to sprawdzić samemu?
    Karta-ASUS EAX1600PRO/512
    Płyta główna- ASUS P5GPL-X SE
    Procesor- Intel Pentium LGA775??
    Ram RAM-2GB
    Zasilacz- FEEL-300ATX

Poprawiłem pisownię. Dbaj o nią proszę.
    RADU23

1 4
  • #2 28 Lis 2016 14:35
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Skoro po podłączeniu do TV wciąż brak obrazu, prawdopodobnie problem z kartą graficzną.

moskid91 napisał:
    Nie wiem czy to normalne bo na innej ,starszej karcie (której która nie pasuje do płyty głównej) jest to samo.

Skoro karta nie pasuje do płyty głównej, to normalne że nie będzie na niej obrazu.
    A tak na marginesie, co to za karta? I w jaki sposób sprawdziłeś na niej, skoro nie pasuje do płyty?

moskid91 napisał:
    I jaki jest jeszcze sposób by to sprawdzić samemu?

Podpiąć kartę do innej jednostki. Wszystko się wyjaśni.

0
  • #3 28 Lis 2016 16:54
    310artur
    Poziom 43  

Ale bałagan w opisie.
    To fajna płyta główna (w sensie normalna nie jakiś demontaż o nieznanych funkcjach) - masz podpięty speaker? Bo nieostre jest foto tam na dole przy gnieździe front panelu. Jeśli speaker jest to wyjmij RAM i kartę graficzną i włącz komputer. Speaker musi piszczeć. Jak to zrobisz wróć.

0
  • #4 29 Lis 2016 16:57
    moskid91
    Poziom 2  

RADU23:
    Druga karta to- ATI 9550 128mb MB.
    Problem w tym że nie mam za bardzo gdzie jej podpiąć.

310artur
    Tak to speaker, po wypięciu RAM i karty nie piszczy.

0
  • #5 29 Lis 2016 18:41
    310artur
    Poziom 43  

Czyli płyta główna, zasilacz lub CPU. Zakładam że sam speaker sprawny.
    Zasilacz do pomiaru miernikiem a najlepiej podstawić inny sprawny na 100%. Jak to nic nie da to na 99% płyta główna umarła. Warto kondensatory na niej obejrzeć może da się odratować.

0