Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-43WD757 - podłączenie różnych źródeł sygnału

Mendel72 28 Lis 2016 17:11 537 4
  • #1 28 Lis 2016 17:11
    Mendel72
    Poziom 2  

Od wczoraj jestem posiadaczem Sony KDL-43ED757, zastąpił wysłużonego LG LCD.

Mam NC+ i łączę go za pomocą HDMI z telewizorem. I tu zaczynają się problemy. Po podłączeniu telewizora do tunera tuner cały czas miga na czerwono i na telewizorze wyświetla się komunikat "brak sygnału". Wyjmuję HDMI i wkładam wtyczkę od anteny zbiorczej. I telewizor znowu wyświetla "brak sygnału". Dla wyjaśnienia stary LG na dwóch powyższych konfiguracjach pracuje bez problemu z tymi samymi kablami. I teraz najlepsze, wkładam do Sony jednocześnie HDMI i kabel antenowy i dioda w dekoderze zmienia się na zieloną, mogę oglądać programy z nc+ i zmieniać je pilotem NC+, natomiast dalej nie mam telewizji z anteny zbiorczej.

Czy ktoś ma pomysł co się dzieje ? Wykluczam usterkę kabli i dekodera, bo na starym LG wszystko działa.

Proszę o podpowiedź co jest nie tak, bo nic więcej nie potrafię wymyśleć

0 4
  • #2 29 Lis 2016 14:05
    mihal2002
    Poziom 43  

Mendel72 napisał:
    Po podłączeniu telewizora do tunera tuner cały czas miga na czerwono i na telewizorze wyświetla się komunikat "brak sygnału". Wyjmuję HDMI i wkładam wtyczkę od anteny zbiorczej. I telewizor znowu wyświetla "brak sygnału"

Bardzo jestem ciekawy jak to zrobiłes że w gniazdo HDMI wcisnąłes wtyk antenowy. :D

I oczywiscie trzeba je najpierw wyszukać.

0
  • #3 29 Lis 2016 17:19
    Mirek99
    Poziom 22  

W ustawieniach telewizora ustaw źródło sygnału.

1
  • #4 29 Lis 2016 17:58
    arturdip
    Poziom 26  

Kanały telewizyjne należy najpierw zaprogramować(instrukcja pomoże).Zobacz którego gniazda hdmi używasz(z tyłu telewizora) i wybierz pilotem w telewizorze odpowiednie.Poz artur

0
  • #5 01 Gru 2016 15:48
    Mendel72
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi, ale to wszystko o czym piszecie jest zrobione.
    W telewizorze jako źródło sygnału jest HDMI. Równocześnie jest włożony kabel od naziemnej telewizji cyfrowej i działa satelita po HDMI. Po wyjęciu kabla od naziemnej ginie również obraz po HDMI czyli tv satelitarna. I to mnie zastanawia, czemu tak się dzieje..

0