Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierownica do gier. Czy warto przepłacać?

28 Lis 2016 17:42 2052 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym kupić kierownicę do komputera. Nie jestem jakimś PRO gamerem ,aby mieć kierowajkę Ferrari,ale po prostu "normalną" kierownicę.
    Chodzi o to ,że przeglądam portale aukcyjne i ceny wahają od 100 do nawet 1000zł... Czy aby na pewno przepłacać ?
    Wiem , że sprzęt sobie nie równy ,ale taka za 150zł przecież też skręca tak samo jak ta za 1000 :) ? Czy się mylę? Bo np , w tej tańszej nie osiągne takiej precyzji skrętu? W zasadzie na tym mi zależy. Nie wiem . Nie znam się, dlatego Was pytam .
  • Poziom 10  
    Różnią się zazwyczaj maksymalnym kątem skrętu. Takie tanie za 80zł mają coś koło 90 stopni skrętu a np. logitech g27 za 1600zł ma kąt skrętu 900 stopni i dodatkowo skrzynię biegów ale to jest chyba w każdej. Oczywiście te droższe są wykonane z lepszych materiałów. Jeśli nie zależy ci na jak najbardziej realnych odczuciach to raczej 90 stopni będzie ci sprawiało problem bo w prawdziwych samochodach kąt jest większy.
    Warto też zwrócić uwagę na ilość pedałów. Czasami są tylko 2 gaz i hamulec a w droższych jest jeszcze sprzęgło.
    To też zależy w jakie gry chcesz grać. Btw. Kierownica ferrari wcale nie jest taka super :)

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy się opłaca "przepłacać". Raz za 300zł kupisz świetną kierownicę a za 1000zł jakąś która nie będzie ci odpowiadać i wydasz pieniądze w błoto. Idź do jakiegoś sklepu i przetestuj kierownicę na żywo :)
  • Poziom 9  
    Aaaa no widzisz. Nawet nie wiedziałem ,że są różne stopnie skrętu :) Już jakaś wiedza :)
    No no no , wiadomo ,że materiały i wykonanie w tych "tańszych" będzie gorsze .
    Masz rację . Najlepiej będzie samemu przetestować w sklepie. Ale gdyby ktoś ,coś jeszcze mógł doradzić , bądź polecić w granicach do 200zł ,chętnie się dokształce w temacie. Dzięki wielkie:)
  • Poziom 10  
    Ja od siebie mogę polecić Tracer TRK-V14 TWINTURBO. Miałem ją kiedyś, teraz dostaniesz na pewno taniej niż 200 zł, ma wibracje i 15 przycisków. Można ją nawet podłączyć do PS3, niestety nie działa z xboxem 360 ani one. Skrzynia biegów ma tylko 4 pozycje i działa jak przycisk ale ja ustawiałem np. w ETS 2 bieg w górę i w dół na przyciski. Niektóre przyciski się pokrywają, np. bieg w górę można zmienić na lewarku i na kierownicy ale czego więcej można się spodziewać po budżetowej kierownicy. Skoro nie jesteś jakimś hardcore'owym graczem to na pewno ci wystarczy.
  • Poziom 27  
    Witam

Ja używam Logitech G27 od dość dawna ale jestem zadowolony. Skręt koła kierownicy to 900 stopni, dość sporo przycisków do oprogramowania, skrzynia biegów w układzie H + wsteczny wbijany jak w maluchu (dodatkowo są łopatki przy kierownicy), trzy pedały, sensowny, regulowany force feedback. U mnie w większości działa pod ETS 2 i pozwala kierować ciężarówkami z dużą dozą frajdy (np. force feedback działa na koło kierownicy przy przjeżdżaniu przez tory kolejowe albo przy najechaniu na linię pasa awaryjnego autostrady). Wady? Cena, cena oraz cena. Miałem kupic coś tańszego, ale po namyśle dozbierałem kasę i kupiłem G27. Nie żałuję.

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 9  
    OK , dziękuję Wam bardzo. Coś na pewno wybiorę . Z Logitecha rezynuję :D Cena... :) Ale fajna kierowajka i plus za biegomieszałkę H - to jest spoko. Tracer też może być spoko tak samo jak ta Thrumaster która wydaje się być optymalnie dobra. Troszkę przydroga,ale postaram się jeszcze poszukać takiej na portalach aukcyjnych .