Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?.

PanSonic 28 Lis 2016 20:10 483 6
  • #1 28 Lis 2016 20:10
    PanSonic
    Poziom 4  

Witam jestem nowy w tym dziale .. Potrzebuje wzmacniacz do 200zł. Myślę że taki wystarczy w zupełności . Chciałbym podłączyć do niego sub 250w. i kolumienkę własnej roboty na 2 głośnikach niskotonowych i wysoko , niskotonowy 2x Alphard 250w i drugi 200w . będzie to grało w pokoju okolo 20m2 Proszę o pilną odpowiedz ;) z góry dzięki

0 6
  • Pomocny post
    #2 28 Lis 2016 20:40
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    W tym przedziale cenowym ciężko będzie dobrać wzmacniacz, który swoja mocą napędzi te kolumny. Pytanie, czy ten subwoofer, który chcesz podłączyć jest aktywny, czy pasywny?
    jeśli pasywny musisz dorobić do niego zwrotnicę, żeby nie grał pełnym pasmem, lub zastosować filtr aktywny. Kolumny średnio-wysokotonowe tez musisz odfiltrować najlepiej, żeby to w miarę grało.
    Pozdrawiam

0
  • #3 28 Lis 2016 22:54
    PanSonic
    Poziom 4  

Pasywny to ten z bass reflex tak? Jeśli tak to mam właśnie taki . mam też takie coś tylko nie wiem jak to podłączyć chwila moment podeśle foto.

Dodano po 24 [minuty]:

Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?. Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł . I jak podłączyć zwrotnice ?.
    Tutaj zamieszczam foto widać co i jak .Tylko pytanie czy się nada?

Dodano po 3 [minuty]:

myślę że pomogłem :D

Dodano po 2 [minuty]:

A co do kwoty to maxiumum 250 może 300

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lis 2016 23:53
    indianin11
    Poziom 21  

Subwoofer aktywny to taki który posiada własne zasilanie (wzmacniacz). Bas refleks nie ma tu nic do rzeczy.

0
  • #5 29 Lis 2016 01:04
    PanSonic
    Poziom 4  

A no w takim razie ja posiadam pasywny

Dodano po 5 [minuty]:

A co do tych zdjec to ta czarna puszeczka byla zamontowana w subie to chyba zwrotnica tak ? No i czy ta druga zwrotnica starczy ta 400w mam w kolumnie 2x gglosnik niskotonowy alphard. 250w drugi 200w sub ma 250i w nim byla zamontowana niby zwrotnica tylko nie podlaczona i kwestia jak to podlaczyc wszystko i jaki wzmacniacz do tego w kwocie 250zl ?

0
  • #6 29 Lis 2016 20:56
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Subwoofer masz pasywny, więc musisz mieć do niego osobny wzmacniacz.
    Tak, ta "czarna puszeczka" to zwrotnica. I tu drogi kolego zaczynają się schody. Nie chodzi o to, że wstawisz byle jaką zwrotnicę do dowolnych kolumn. Każde kolumny mają zwrotnice zaprojektowaną JEDYNIE pod dane głośniki. Stosując inne głośniki, albo inną zwrotnicę to nie zagra dobrze. Ogólnie temat rzeka... Podaj konkretne modele tych zastosowanych głośników, to może uklepię się jakąś sensowną zwrotnicę do nich. Moc akurat nie jest najważniejsza :D
    Pozdrawiam.

0
  • #7 30 Lis 2016 08:43
    idek24
    Poziom 28  

bimberboy32 napisał:
    Jaki wzmacniacz do kwoty 250 zł

Denon , Yahama , Sony , HK. - Do tych 250 zł najwyższy model.
    PanSonic napisał:
    kolumienkę własnej roboty na 2 głośnikach niskotonowych i wysoko , niskotonowy 2x Alphard 250w i drugi 200w .

Może lepiej zakupić choć by monitory za 300 zł - które zagrają o niebo lepiej od tego wynalazku?
    PanSonic napisał:
    Chciałbym podłączyć do niego sub 250w

bimberboy32 napisał:
    Subwoofer masz pasywny, więc musisz mieć do niego osobny
    wzmacniacz.

Do czego zamierzasz używać sprzętu ?

0