Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW TPMS - jak sprawdzić czujniki?

Shel 28 Lis 2016 20:31 738 6
  • #1 28 Lis 2016 20:31
    Shel
    Poziom 27  

Witam, stałem się niedawno właścicielem VW B7 uzbrojonego w system TPMS, ponieważ nadeszła zima postanowiłem doposażyć drugi komplet kół zimowych w czujniki ciśnienia.
    Zakupiłem 4 szt. używanych oryginalnych czujników VW AG 3AA 907 275B, pytanie tylko jak i czy w ogóle można je jakość sprawdzić przed zamontowaniem w felgi?

Na pewno można w nich wymienić baterię i to zamierzam zrobić ;) link poniżej, ale jak zweryfikować czy one cokolwiek nadają (433 MHz) - ewentualnie zweryfikować poprawność kodu?
    http://hobbyspace.pl/tpms-wymiana-baterii-w-czujnikach-cisnienia/

VW TPMS - jak sprawdzić czujniki?

Znalazłem także procedurę kodowania, ale czy muszę coś zmieniać, bo czytając zauważyłem, że w tym systemie istnieją różne rodzaje tych czujników w tym takie, które montuje się na dedykowane koło?
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_(3C)_Tire_Pressure_Monitoring

• #2 28 Lis 2016 22:08
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Jak masz zakodowane i nie chcesz sprawdzać na kole to jest na to banalny sposób.
    Bierzesz butelkę plastikową po jakimś płynie (mleko, śmietana itp) w wieczku wiercisz otwór na wentylek. Do pojemnika wrzucasz cztery czujniki i pompujesz do około 2,5 atm. wrzucasz do bagażnika i pomykasz jak gdyby nigdy nie było TPMS.
    Bardziej profesjonalnie to pojemnik wykonujesz z rury plastikowej wodociągowej, denka dorabiasz z poliamidu (w denku wentyl) i wszystko sklejasz lub zgrzewasz w zależności czym dysponujesz.

• #3 26 Mar 2017 03:03
    LukaszW998
    Poziom 4  

Shel napisał:
    jak zweryfikować czy one cokolwiek nadają (433 MHz) - ewentualnie zweryfikować poprawność kodu?

Znajdź warsztat, który ma urządzenie do odczytu czujników TPMS. Najczęściej w Polsce będzie to ATEQ VT56 OBD2. Poproś serwisanta od odczyt sygnału tych czujników. Urządzenie powinno odczytać częstotliwość, numer ID, ciśnienie i stan baterii. Jeśli w czasie pomiaru czujnik będziesz trzymał "w dłoni" wskazanie ciśnienia wyniesie ZERO.
    Jak znaleźć warsztat z takim urządzeniem ? Dzwonić lub wejść na Oponeo i w wyszukiwarce warsztatów odnaleźć te, które mają wpis mówiący o tym, że obsługują systemy kontroli ciśnienia TPMS. Oponeo zaznacza je w widoczny sposób.

• #4 15 Lis 2017 01:14
    michałp
    Poziom 10  

jak i gdzie sprawdzić czy mój B7 ma możliwość monitorowania ciśnienia.poprzedni w uboższej wersji posiadał z ABSu w obecnym (listopad 2012 high line )ma kamerę cofania, parktronik, bixenony..., ale nie mam monitorowania ciśnienia w oponach (co już odczułem ) i teraz nie wiem czy nie mam w ogóle, czy może przy zamianie kół z poprzedniego ( ładniejsze felgi) nie sprzedałem kół z czujnikami i teraz nie pokazuje?

• #5 15 Lis 2017 06:42
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Przecież widać po wentylach czy masz czy nie masz czujników.

• #6 15 Lis 2017 09:20
    michałp
    Poziom 10  

Jak pisałem wyżej zamieniłem koła ze sprzedawanego samochodu, w którym był system z ABSu.

• #7 16 Lis 2017 21:00
    LukaszW998
    Poziom 4  

michałp napisał:
    jak i gdzie sprawdzić czy mój B7 ma możliwość monitorowania ciśnienia.poprzedni w uboższej wersji posiadał z ABSu w obecnym (listopad 2012 high line )ma kamerę cofania, parktronik, bixenony..., ale nie mam monitorowania ciśnienia w oponach (co już odczułem ) i teraz nie wiem czy nie mam w ogóle, czy może przy zamianie kół z poprzedniego ( ładniejsze felgi) nie sprzedałem kół z czujnikami i teraz nie pokazuje?

Zadzwoń zwyczajnie do ASO VW, podaj swój VIN i powiedz, że chcesz doprowadzić auto do kultury pod kątem TPMS. Powiedzą czy Twoja wersja posiada kontrolę bezpośrednią z czujników ciśnienia czy kontrolę pośrednia z ABS.

Dodano po 4 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Przecież widać po wentylach czy masz czy nie masz czujników.

Metodę "po wentylach" uważam za zgubną, bo nie mamy pewności czy ktoś nie wyrzucił oryginalnego zaworu lub całego czujnika i zastąpił go zwyczajnym kauczukowym TR414.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME