Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht WAK 5466-Pierze, wiruje - nie płucze.

wilk1990 28 Lis 2016 21:46 627 6
  • #1 28 Lis 2016 21:46
    wilk1990
    Poziom 5  

Witam.
    Posiadam pralkę Bauknecht WAK 5466. Niezbyt wiele można znaleźć o niej w internecie. Mieszkam w Holandii i możliwe, że tylko na ten rynek była produkowana, nie istotne.
    Mój problem polega na tym, że pralka pierze normalnie, wypompowuje wodę, a gdy przychodzi czas na płukanie i pobranie płynu do płukania staje i zaczynają migać lampki ilości obrotów (na dole zdjęcie). Włączając program samego odwirowania też nie ma żadnego problemu.

Dzisiaj postanowiłem przejrzeć forum, te i inne w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu. Zdjąłem pokrywę i zacząłem obserwować i kombinować. Ze zdjętą pokrywą włączyłem program płukania. Silniczek programatora zaczął pracować (kręcić się), niestety nie zatrzymuje się w odpowiednim momencie. Wygląda to tak, jakby programator nie dał sygnału silniczkowi do zatrzymania się. Kręci się tak około minuty i właśnie wtedy zaczynają migać, wyżej wspomniane, lampki.

Czekam na jakieś rady i ewentualne rozwiązania. Mam nadzieję, że nie będzie konieczna wymiana programatora bo mogłoby to przewyższyć koszy pralki.
    Pozdrawiam.
    Bauknecht WAK 5466-Pierze, wiruje - nie płucze. Bauknecht WAK 5466-Pierze, wiruje - nie płucze.

0 6
  • Pomocny post
    #2 28 Lis 2016 23:22
    peter falk
    Specjalista AGD

Zgadza się. Brak sygnału z dozownika o właściwej pozycji krzywki ma nim.
    Rozbieraj ustrojstwo i czyść styki :)

0
  • #3 29 Lis 2016 07:59
    wilk1990
    Poziom 5  

"Rozbieraj ustrojstwo i czyść styki" - brzmi prosto i logicznie. Jest to jednak moja pierwsza pralka jaką w życiu rozebrałem.
    Mógłby ktoś mi to bliżej opisać i wytłumaczyć?

0
  • #4 30 Lis 2016 21:11
    wilk1990
    Poziom 5  

Mimo żadnej odpowiedzi dałem sobie radę. Mianowicie wiem już o co chodzi z czyszczeniem styków.
    Wyjąłem programator, okazało się, że na jednej ścieżce były widoczne ślady czarnego osadu (foto niżej). Nie posiadam profesjonalnych środków do czyszczenia styków, więc zrobiłem to spirytusem. Podłączyłem go i problem nie ustąpił.
    Jutro pojadę kupić coś specjalnie przeznaczonego do czyszczenia i spróbuje jeszcze raz.
    Fajnie by było jak by ktoś rzucił okiem na fotki z tym "osmalenie" i stwierdził czy to nie jest może coś poważniejszego. Foto jest robione w tym samym miejscu z dwóch stron.

Bauknecht WAK 5466-Pierze, wiruje - nie płucze. Bauknecht WAK 5466-Pierze, wiruje - nie płucze.

Mam rozumieć, że jak wyczyszczę specjalnym środkiem i dalej problem nie ustąpi to muszę się liczyć z wymianą programatora???

0
  • #5 30 Lis 2016 22:41
    nares
    Specjalista AGD

wilk1990 napisał:
    Mimo żadnej odpowiedzi dałem sobie radę.

Nie dałeś.
    wilk1990 napisał:
    Mam rozumieć, że jak wyczyszczę specjalnym środkiem i dalej problem nie ustąpi to muszę się liczyć z wymianą programatora???

Nie tędy droga. Masz rozebrać mechanizm napędu dozownika - Twoje drugie foto z pierwszego postu.

0
  • #6 01 Gru 2016 19:26
    wilk1990
    Poziom 5  

nares napisał:
    Nie tędy droga. Masz rozebrać mechanizm napędu dozownika - Twoje drugie foto z pierwszego postu.

Faktycznie nie poszły mi działania na własną rękę,
    Tak jak napisałeś, rozebrałem mechanizm i wyczyściłem styki. Były dość mocno brudne dlatego miałem wielką nadzieję na poprawę.
    Niestety tak się nie stało i dalej mechanizm kręci się nie łapiąc odpowiedniej pozycji.
    Jest jedna rzecz którą zauważyłem dzisiaj i działo się to wcześniej, a o tym nie pisałem - może to istotne. Włączając program płukanie mechanizm zatrzymuje się na pozycji gdzie jest proszek do prania, nalewa tam "jedną porcję" wody i dopiero wtedy zaczyna się kręcić dalej. Dzieje się to jednak nie za każdym razem - dziwne...

0
  • #7 07 Gru 2016 21:46
    wilk1990
    Poziom 5  

Problem rozwiązany. Wymiana mechanizmu napędu dozownika.
    Rozbierałem, czyściłem i nic nie pomogło. Kupiłem nowy za 7.50 euro i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

0