Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 - Auto trąbi podczas zazbrajania się alarmu

29 Lis 2016 12:50 3168 12
  • Użytkownik obserwowany
    Witam

peugeot 307
    1.6
    2001r

Mam z alarmem w peugeocie pewnien nietypowy problem.
    Auto podczas uzbrajania się alarmu pilotem wydaje krótki dzwięk trąbienia.
    Pokazałem to w poniższym filmiku - (czwarta sekunda)
    Co zrobić żeby ten dzwięk wyeliminować ponieważ wkurza mnie to gdyż wszyscy się na mnie gapią jak włączam alarm na parkingu :)
    Sama syrena alarmu działa poprawnie tyko pytanie dlaczego podczas uzbrajania alarmu auto trąbi zamiast wydać krótki dźwięk syreny?
  • Poziom 39  
    Tak jest zaprogramowane, może zamiast syreny jest podłączony klakson, jest też osobna syrena? W zależności jaki to alarm można włączyć ciche zazbrajanie\rozbrajanie kombinacją przycisków na pilocie.
  • Użytkownik obserwowany
    badboy84 napisał:
    Tak jest zaprogramowane, może zamiast syreny jest podłączony klakson, jest też osobna syrena? W zależności jaki to alarm można włączyć ciche zazbrajanie\rozbrajanie kombinacją przycisków na pilocie.

Syrena jest bo po włączeniu alarmu i otwarciu drzwi wyje normalnie tyko uzbraja się trąbieniem. Nie mam pojęcia jaki to alarm - płytka pilota w kluczyku wygląda tak jak na zdjęciu:
    Czy jest możliwe aby skoro jest syrena ktoś podpiął klakson do uzbrajania alarmu? Gdzie tego szukać?
  • Poziom 39  
    Więcej będzie widać po zdjęciu całego pilota. Widocznie tak przewidział producent alarmu, inne podłączenie raczej nie jest możliwe, zazwyczaj jest to sygnalizowane przez syrenę alarmu. W tym przypadku alarm posiada drugi obwód do klaksonu. Jeżeli podjedziesz do jakiejś firmy montującej alarmy może zrobią to na poczekaniu, jak pisałem można to zrobić kombinacją na pilocie np wciskając oba przyciski jednocześnie w zależności od alarmu.
  • Użytkownik obserwowany
    peugeot 307 - Auto trąbi podczas zazbrajania się alarmu peugeot 307 - Auto trąbi podczas zazbrajania się alarmu

Czyli rozumiem że jedyna opcja to ciche uzbrajanie alarmu - nie da się podpiąc pod syrene?
  • Poziom 39  
    Jeżeli masz fabryczny alarm to wiele ułatwia, szukaj instrukcji obsługi.
  • Użytkownik obserwowany
    badboy84 napisał:
    Jeżeli masz fabryczny alarm to wiele ułatwia, szukaj instrukcji obsługi.

mam schematy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474774.html
    tyko nie wiem jaki mam model alarmu

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Zejdź do samochodu na parking, porozbieraj elementy tapicerki Twojego samochodu, odszukaj centralkę , zrób zdjęcia , zamieść na forum

Analizując zamieszczony film, myślę że masz dwa alarmy.
    Fabryczny - współpracujący z klaksonem
    Dodatkowy bezpilotowy - współpracujący z syrenką alarmową.

"Włam" się do swojego samochodu aby uaktywnić alarmy i posłuchaj czy odezwie się tylko syrenka czy syrenka i klakson.

Wymień baterię w pilocie klucza - być może jest to ostrzeżenie samochodu o słabej baterii.
    Nigdy nie miałem Peugeota (na szczęście !)
  • Użytkownik obserwowany
    CameR napisał:
    Zejdź do samochodu na parking, porozbieraj elementy tapicerki Twojego samochodu, odszukaj centralkę , zrób zdjęcia , zamieść na forum

Analizując zamieszczony film, myślę że masz dwa alarmy.
    Fabryczny - współpracujący z klaksonem
    Dodatkowy bezpilotowy - współpracujący z syrenką alarmową.

"Włam" się do swojego samochodu aby uaktywnić alarmy i posłuchaj czy odezwie się tylko syrenka czy syrenka i klakson.

Wymień baterię w pilocie klucza - być może jest to ostrzeżenie samochodu o słabej baterii.
    Nigdy nie miałem Peugeota (na szczęście !)

Centralka znajduje się pod tapicerką drzwi kierowcy?
    Po uaktywnieniu alarmu wyje tyko syrena.
    Bateria odpada - mam tak od 4lat i w tym czasie miałem już kilka baterii.
  • Poziom 43  
    gsmowiec napisał:
    Centralka znajduje się pod tapicerką drzwi kierowcy?

Prędzej pod kierownicą, w okolicy BSI.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam:
    peugeot 307 - Auto trąbi podczas zazbrajania się alarmu peugeot 307 - Auto trąbi podczas zazbrajania się alarmu

W instrukcji z forum Texton AVA2/AVA3 znalazłem tyko coś takiego:

Jak mam to zaprogramować żeby było ciche uzbrajanie.
  • Poziom 43  
    Uderz do kogoś kto ma do dyspozycji, PP 2000, zmieni konfigurację w BSI na opcje bez alarmu i klakson powinien zamilknąć po zamknięciu/otwarciu. Warto też pogrzebać w ustawieniach i sprawdzić czy jest opcja wyłączenia głośnego potwierdzenia (ja nie pamiętam czy taka jest)
  • Poziom 35  
    Mi się wydaje podobnie jak pisze kolega CameR.
    Z tym że wyjący alarm jest fabryczny który mógł zostać dołożony.
    Tak mam w swoim 306, dokupiłem oryginalny alarm który podpinam do istniejącej instalacji na zasadzie plug&play.
    W Peugeotach nie spotkałem się żeby alarm oryginalny miał działanie klaksonu. Mój uzbraja się bez głosowo, a wyje identycznie.
    Uzbraja się za pomocą fabrycznego pilota centralnego zamka!

Więc bym poszukał w instalacji klaksonu czy coś nie jest wpięte i gdzie prowadzi.

Dodano:
    Tak teraz pomyślałem, może włączona jest superblokada. Z PP2000 okaże się cz jest czy nie.