Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40L1333DG/LED - po dłuższym odpoczynku nie można uruchomić

29 Lis 2016 13:31 1725 6
  • Poziom 10  
    Witam.

Toshiba 40L1333DG po naprawie 17IPS20 działa poprawnie do momentu wyłączenia i pozostawienia w stanie stand_by przez kilka godzin. Po upływie tego czasu klasycznie zaczyna migać diodą czerwono/zielono jak przy uszkodzeniu zawartości pamięci i nie daje się uruchomić. Po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu telewizor działa normalnie.
    Dla pewności wrzucony nowy wsad do U10 i U13 do 17MB95S, efekt bez zmian.
    Dodam tylko, że po wystąpieniu w/w objawu resetują się wszystkie ustawienia w sekcji "Ustawienia".

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 35  
    Dokładnie identyczne objawy mam w tym TV, dodatkowo mój się samoczynnie włącza około 4.30 rano, lub wyłączony wieczorem, rano miga zielono/czerwono.
    Myślę że trzeba sprawdzić pamięć NAND MT29F1G08ABA, te kości często padają, ale czemu raz działa a raz nie?
  • Poziom 26  
    Witam.

Jeśli nie poradzisz, podeślij płytę, postaram się pomóc.
  • Poziom 26  
    Naprawy u mnie, to w większości do 100zł z wysyłką ( 80zł + wysyłka pobranie ).

Osoby kupujące u mnie zestaw naprawczy dla 17MB95 ( SPI + NAND na alle... ) dostają podpowiedz ( co wymienić ), gdyby takie zachowanie TV miało miejsce.

Kiedyś męczyłem płytę 17MB95 z philipsa, miał problemy ze startem.
    Ponad rok po naprawie i nie wrócił, następne również.

Nie opisuję tego z wiadomych względów.
    Są typy, które tylko patrzą co wprowadzam i małpują.
    Ale mniejsza o nich ;)

Pozdrawiam.

GanCegall napisał:
    mailo napisał:
    podeślij płytę, postaram się pomóc.

Ile za "pomoc"? :D

Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania w tym temacie, to odpuść sobie i i załóż temat "pomagam w naprawie płyty 17MB95S"

Nas interesuje co się dzieje.Kapujesz?

Skoro was interesuje, to więcej czasu spędzajcie z miernikiem w ręce niż z klawiaturą na forum.
  • Poziom 35  
    mailo napisał:
    więcej czasu spędzajcie z miernikiem w ręce niż z klawiaturą na forum.

Ok, masz rację, tylko co tu będziesz mierzyć miernikiem jeśli TV dziabie lux cały dzień, a następnego włącza się sam? Chyba nie siedzisz z miernikiem przed tv całą noc i czekasz aż się włączy aby dokonać pomiarów? :D
  • Poziom 26  
    No niestety, trochę czasu nad nim spędziłem.

Bo chyba nie mówimy o takim TV, co temperatura procka jest równa znanemu i lubianemu QFU philipsa ?

Tylko philips miał taki zamysł , żeby parzyło i działało ( przynajmniej do gwarancji ).

Ale chyba raczej to nie ten przypadek, bo on zawsze startował.
    Ale resetował się po czasie, zwłaszcza na kanałach HD ;)