Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogromne spadki klatek po konserwacji układu chłodzenia

29 Lis 2016 15:06 423 7
 • Poziom 4  
  Witam.
  Parę dni temu wyczyściłem komputer z kurzu i zmieniłem pastę termo. Po odpaleniu komputera i włączeniu jakiejkolwiek gry mam ogromne spadki fps nawet zanim odpali się menu główne gry. Dam przykład - Resident Evil 6 - odpalam i praktycznie od razu STEAM pokazuje mi 5fps, 8fps, 10 fps. Problem jest podobny w innych grach, np League of Legends. Gra załaduje się, mam 200 fps a gdy zaczyna dziać się rozpierducha akcja, nagle fpsy skaczą do 40-60-80 jednocześnie powodując ściny. Dodam, że w grach, które mają bardzo niskie wymagania np. Metin2 czy Tomb Raider Legend wszystko śmiga wyśmienicie. Problem powstał w momencie wyczyszczenia komputera. Dodam, że sterowniki do grafiki mam aktualne, temperatury też są w normie, nie przekraczają 50 stopni. Poniżej główny sprzęt jaki posiadam:

  AMD Phenom II 545 3.0ghz GHz
  AMD Radeon HD 7770 1gb GB ddrDDR5
  8GB RAM

  Bardzo proszę o pomoc!

  Zmieniłem tytuł na adekwatny.
  Dbaj proszę o słownictwo.
  RADU23
 • Poziom 38  
  Podaj SMART dysku, nie możliwe aby wyczyszczenie komputera obniżyło wydajność.
  Zrób test CPU programem OCCT (mała próbka danych) i załącz wykresy tutaj.
 • Poziom 4  
  Dodam jeszcze, że wyjmowałem kości ram(chodzą w tzw. dualu), sprawdzałem różne sloty ale to też na nic się zdało... (są włożone w 2 takie same sloty) Może wina leży w biosie? Ustawiłem go na domyślny ale to też nic nie dało. Sterowniki do grafiki sprawdzałem różne, stare i nowe także to również odpada. Jeśli chodzi o internet to już dobrze chodzi, nie ma ścin w trakcie przeglądania kart ani w dźwięku, ale to rozwiązałem dzięki sterownikom do grafiki. Nie mam już pomysłu co mogło się stać. Dysk tak nagle nie mógł się uszkodzić... Komputer czyściłem zwyczajnie, wysunąłem go z biurka i położyłem ostrożnie na boku usuwając kurz, także żadnych wstrząsów ani nic komputer raczej nie doznał.
 • Poziom 21  
  Może to głupie ale sprawdź czy twoja karta graficzna posiada zasilanie 6 lub 8 pin i czy jest ono podłączone. Miałem podobną sytuację po wymianie grafiki na mocniejszą (posiadającą dodatkowe złącze zasilania), gdzie okazało się, że bez tego karta pracowała na najniższym możliwym taktowaniu.
 • Poziom 4  
  Tak, kartę też wcześniej wypinałem, jest do niej podpięty taki mały, czarny kabelek w środku dokładnie tak, jak to było przed wyjęciem jej. Sprawdzałem już czy karta działa na 100% podczas grania programem Afterburner także z tym nie ma problemu.
 • Poziom 9  
  Jaka pasta termo ? nie jakaś taniocha ? i czy nie nałożyłeś jej zbyt grubo ? Kiedyś miałem podobną sytuację i okazało się że warstwa pasty była zbyt gruba nie pomogło to a raczej spowodowało większe problemy niż miałem na początku. Ponowna wymiana pasty na cieńszą warstwę i wszystko było już OK.
 • Poziom 4  
  Niee to nie od pasty, nałożyłem jej dosyć mało i rozprowadziłem cienko po procku, temperatury są ok, nic się nie pali. (Arctic silver)