Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogromne spadki klatek po konserwacji układu chłodzenia

Mystogan 29 Nov 2016 15:06 630 7
    Mystogan
    Level 7  
    Witam.
    Parę dni temu wyczyściłem komputer z kurzu i zmieniłem pastę termo. Po odpaleniu komputera i włączeniu jakiejkolwiek gry mam ogromne spadki fps nawet zanim odpali się menu główne gry. Dam przykład - Resident Evil 6 - odpalam i praktycznie od razu STEAM pokazuje mi 5fps, 8fps, 10 fps. Problem jest podobny w innych grach, np League of Legends. Gra załaduje się, mam 200 fps a gdy zaczyna dziać się rozpierducha akcja, nagle fpsy skaczą do 40-60-80 jednocześnie powodując ściny. Dodam, że w grach, które mają bardzo niskie wymagania np. Metin2 czy Tomb Raider Legend wszystko śmiga wyśmienicie. Problem powstał w momencie wyczyszczenia komputera. Dodam, że sterowniki do grafiki mam aktualne, temperatury też są w normie, nie przekraczają 50 stopni. Poniżej główny sprzęt jaki posiadam:

AMD Phenom II 545 3.0ghz GHz
    AMD Radeon HD 7770 1gb GB ddrDDR5
    8GB RAM

Bardzo proszę o pomoc!

Zmieniłem tytuł na adekwatny.
    Dbaj proszę o słownictwo.
    RADU23
    Mystogan
    Level 7  
    Dodam jeszcze, że wyjmowałem kości ram(chodzą w tzw. dualu), sprawdzałem różne sloty ale to też na nic się zdało... (są włożone w 2 takie same sloty) Może wina leży w biosie? Ustawiłem go na domyślny ale to też nic nie dało. Sterowniki do grafiki sprawdzałem różne, stare i nowe także to również odpada. Jeśli chodzi o internet to już dobrze chodzi, nie ma ścin w trakcie przeglądania kart ani w dźwięku, ale to rozwiązałem dzięki sterownikom do grafiki. Nie mam już pomysłu co mogło się stać. Dysk tak nagle nie mógł się uszkodzić... Komputer czyściłem zwyczajnie, wysunąłem go z biurka i położyłem ostrożnie na boku usuwając kurz, także żadnych wstrząsów ani nic komputer raczej nie doznał.
    konior966
    Level 21  
    Może to głupie ale sprawdź czy twoja karta graficzna posiada zasilanie 6 lub 8 pin i czy jest ono podłączone. Miałem podobną sytuację po wymianie grafiki na mocniejszą (posiadającą dodatkowe złącze zasilania), gdzie okazało się, że bez tego karta pracowała na najniższym możliwym taktowaniu.
    Mystogan
    Level 7  
    Tak, kartę też wcześniej wypinałem, jest do niej podpięty taki mały, czarny kabelek w środku dokładnie tak, jak to było przed wyjęciem jej. Sprawdzałem już czy karta działa na 100% podczas grania programem Afterburner także z tym nie ma problemu.
    piszmaile
    Level 9  
    Jaka pasta termo ? nie jakaś taniocha ? i czy nie nałożyłeś jej zbyt grubo ? Kiedyś miałem podobną sytuację i okazało się że warstwa pasty była zbyt gruba nie pomogło to a raczej spowodowało większe problemy niż miałem na początku. Ponowna wymiana pasty na cieńszą warstwę i wszystko było już OK.
    Mystogan
    Level 7  
    Niee to nie od pasty, nałożyłem jej dosyć mało i rozprowadziłem cienko po procku, temperatury są ok, nic się nie pali. (Arctic silver)