Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Signum 3.2 v6 - Opel Signum 3.2 v6

Jarooooo 29 Nov 2016 16:17 2541 5
Relpol
    Jarooooo
    Level 11  
    Witam. jak w temacie posiadam opla signum 3.2 v6 2004r. automat.

Najprawdopodobniej padła mi pompa paliwa ta w zbiorniku. Cisza przy przekręcaniu kluczyka, pompa się nie odzywa, bezpieczniki całe. Czy jest ktoś w stanie mi stwierdzić konkretnie gdzie ta pompa się znajduje, gdzie jest do niej dostęp. Przeszukałem cały bagażnik, oraz pod siedzeniami z tyłu nigdzie jej nie ma :/ ?pościągałem wykładziny nawet pusto brak pompy...
  • Relpol
    milejow
    Level 43  
    Zbiornik do opuszczenia.
  • Relpol
    Jarooooo
    Level 11  
    Pompa znaleziona. Jest schowana pod podłokietnikiem w tylnej części. Należy wykręcić dwa tylne fotele, odkręcić cztery śruby całego podłokietnika i jest dostęp do pompy. Pompa była zawieszona (w moim przypadku) wymienie pompę a raczej sam silnik i przekaźnik, pytanie moje dotyczy w jaki sposób wymontować z tej części silnik czy musze kupować całość. ?
    milejow
    Level 43  
    No to szkoda, że wcześniej jej nie namierzyłeś, ja rok temu darłem zbiornik ale miałem z górki bo auto na podnośniku.
    g107r
    Level 41  
    Na 3 zdjęciu dość dobrze widać ząbki zatrzasków, weź kawałek drutu, zrób z niego 3 pętelki i zaciśnij na tych wystających plasticzkach z ząbkami, ale nie połam ich, i może rób to w temperaturze pokojowej. Odblokujesz tak naraz wszystkie 6 zaczepów z ząbkami, po tym możesz próbować wyciągać plastykowy środek/pokrywkę z obudowy pompy.
    Cały wic może polegać na ich nieuszkodzeniu.
    Te sitko też powinieneś zdjąć, przed montażem nowej pompy spróbować oczyścić, lub najlepiej kupić pompę z tym wstępnym filtrem paliwa.
    Jarooooo
    Level 11  
    Sprawa rozwiązana, pompa wymieniona, na nową. Auto gwizda.
    Mam nadzieje że może komuś się przyda temat w poszukiwaniu pompy :)