Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WM14S7F3 - nie startuje obracanie bębna

29 Lis 2016 17:14 2205 4
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie pomocników.

Na przodzie pralki pisze model Siemens Outdoor Family S14-7F, a z tyłu: WM14S7F3. Pochodzi z Niemiec, cykle i programy po niemiecku, a w wyświetlaczu można wybrać angielski.

Zamyka drzwi, otwiera prawidłowo, pobiera wodę, wypompowuje. Jedynie tam gdzie ma kręcić bęben nie robi tego. Przekaźnik cyka i troche przy tym buczy i czasami leciutko zakręci lub tak porywczo, że się przestraczyć można (ale tylko na moment) później tylko cykanie i buczenie. Momentami zazgrzyta coś tak zachrobocze jakby się coś miało rozsypać. Nie są to mocne głośne dzwięki tylko takie delikatne raczej. Na każdym programie sie tak dzieje.

Cyklu programu nie kończy przed czasem. Nie pokazuje błędów, raz tylko przy przekręcaniu gałki po programach bez wystartowania pojawił się jakiś błąd o dużej cyfrze 30-50 coś, bede się starał go jeszcze złapać. Rozkręciłem tylną scianke wyjąłem silnik sprawdziłem szczotki. Są dobre długie ze 1,5 cm na pewno. Pralka wygląda jak nowa, zero wycieków czysciutko w środku. Sprawdzałem łożyska bębna, sa ciche obraca sie lekko.

Nie mam schematów ani nic. Prosił bym bardzo o jakieś sugestie co mógłbym sprawdzić, od czego zacząć bo kawał ładnej maszyny.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Nie od schematu, a od sprawdzenia i ew. wymiany szczotek silnika zacznij.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Pralka Siemens WM14S7F3 - nie startuje obracanie bębna

Są takie, możliwe żeby były nieodpowiednie ? Gdy kręce ręcznie bębnem razem ze szczotkami to silnik sobie nieźle chrobocze, wydaje mi się ze powinno być dużo ciszej.Silnik bez szczotek chodzi bardzo cichutko.Co mogę jeszcze sprawdzić ?
  • Specjalista AGD
    impezii napisał:
    Przekaźnik cyka. troche przy tym buczy i czasami leciutko zakręci

Możliwe zimne punkty lutownicze, na przekaźnikach.
  • Specjalista AGD
    Szczotki są ok. Silnik można sprawdzić na krótko poza pralką.
    Chrobotanie i buczenie wskazywałoby na rozsypany przekaźnik, klikanie o niczym nie świadczy.