Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA81 słaba kawa mokre i małe plastry

pieterko5 29 Lis 2016 17:53 2634 2
  • #1 29 Lis 2016 17:53
    pieterko5
    Poziom 6  

Dzień dobry zmodyfikowałem trochę treść wcześniejszego zapytania bo była mało czytelna i nie zrozumiała.
    Mam problem z ekspresem KRUPS EA81 polegający na zbyt małej ilości kawy po zmieleniu a co za tym idzie , kawa jest bardzo słabiutka i mizerne , cienkie krążki a raczej wpada do zbiornika papka z wodą. Na poczatku wyskakiwał komunikat - zbiornik na fusy pełny. Uterka ustąpiła po wyczyszczeniu całego ekspresu , odkurzeniu. Po rozebraniu zauwazyłem że jest mały wyciek z pod tłoka do którego wlatuje zmielona kawa. Zakupiłem 2 uszczelki tłoka i wyciek ustąpił. Niestety pojawił sie kolejny problem obecnie ekspresik chodzi i mieli kawę i nie ma żadnego wycieku ale mam wrażenie ze młynek za krótko chodzi i kawa jest bardzo marna a krążki są cienkie i mokre. Jeszcze raz wyczyściłem i nasmarowałem wszelkie możliwe części mechaniczne , ściągnąłem wszystkie wężyki czy czasami jakieś dziadostwo nie blokuje wody ale nic nie znalazłem.
    Sprawdziłem szczelność całego układu - bez zastrzeżeń. Wyczytałem że być może reset ekspresu może pomóc ale nie mam instrukcji jak tego dokonać. Wykonałem na próbach sporą ilość kawy ok 25 dkg kawy ziarnistej i nic się nie zmieniło a kawa poszła w kanał bo nadal leci lura. To była sugestia którą wyczytałem na Elektrodzie ale tyczyło sie innego ekspresu. Nie wiem już teraz czego mogę się uchwycić co jeszcze sprawdzić
    Bardzo prosze o informację jaka jest tego przyczyna i jezeli ktoś wie jak EA81 zresetować to bardzo bym prosił o instruktarz i podpowiedz jaka może być przyczyna usterki. A może istnieje mozliwość wydłużenia czasu pracy młynka? Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.
    Pozdrawiam

1 2
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2016 00:12
    nioop

Specjalista AGD

Proszę w pierwszej kolejności dokładnie wyczyścić młynek kawy, skontrolować stan wyrzutników.
    Z racji iż nie znam pełnego numeru referencyjnego - młynek jest jasny czy czarny ?

Natomiast po wyczyszczeniu młynka proszę zrobić 2-3 kawy ale bez użycia kawy, by młynek pokręcił się "na sucho" .

Powinno pomóc o ile wyrzutnik młynka jest w dobrej kondycji.

0
  • #3 07 Gru 2016 16:33
    pieterko5
    Poziom 6  

Dzień dobry. Chciał bym wykonać to puszczenie na sucho tzn bez kawy ale domaga sie ziaren informując czerwoną kontrolką , nie wiem jak go oszukać aby wykonał tą czynność bez kawy. Nie chce ruszyć. Ale muszę jeszcze dodać że wykonałem kilka kaw już po drugim czyszczeniu , wymyciu benzyną ekstrakcyjną wszystkich mechanizmów i ponowne nasmarowanie ŁT-4S3 i odnoszę wrazenie że kawa jest trochę lepsza i czas mielenia wydłużył sie do ok 8-10 sek :) niestety krążki są bardzo mokre i sie rozlatują w postaci mazi. Podaje pełne dane z tabliczki znamionowe. ModelFPB145000P Ref EA810870/70F-0315-R Prosił bym o instruktaż jak go oszukać aby wykonał proces parzenia kawy bez ziaren bo powiem szczerze ze juz nie mam kogo czestować kawą a szkoda by było wylewać do zlewu :) Ta informacja juz mi dała światełko w tunelu :) Pozdrawiam

Dodano po 20 [minuty]:

Dodam jeszcze że zakupiłem sprężone powietrze i wydmuchałem cały środek ekspresu a młynek świeci sie jak nowy. Jeszcze jedno pytanie jak ocenić czy wyrzutnik jest w dobrej kondycji bo na moje oko wyrzuca prawidłowo. Moze jest jakiś fachowy sposób aby to ocenić a nie tylko na "oko" Z góry dziekuję za podpowiedz.

Dodano po 15 [minuty]:

Kurde teraz to juz całkiem zgłupiałem , wsypałem ponownie ziarna cały zbiornik a ten skubany nadal świeci pulsującą kontrolką i nie chce ruszyć. O co chodzi ?

Dodano po 3 [godziny] 37 [minuty]:

Witam ponownie
    Doszedłem już dlaczego świeciła sie wspomniana kontrolka , na zgarniaczu były drobiny kawy i krańcówka nie załączała. Natomiast co do ekspresu po tych wszystkich czynnościach , czyszczeniu , smarowaniu , przedmuchiwaniu sprezonym powietrzem działa coraz lepiej i kawusia idzie mocna a krązki sa grube na 20 mm i coraz bardziej suche. Mam nadzieję że to komuś pozwoli na rozwiazanie problem tego typu. Reasumując główną przyczyną były wyrobione uszczelki na tłoczku i zanieczyszczony ekspres we wszelkich zakamarkach. Zatem uwazam temat za zamknięty i bardzo dziekuję za podpowiedż. Pozdrawiam

0