Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża, Samsung, MM-C330D/EDC, Brak dźwięku przez COMPONENT OUT/Brak obrazu EURO

mccamillo17 29 Lis 2016 20:02 723 2
  • #1 29 Lis 2016 20:02
    mccamillo17
    Poziom 11  

Witam.
    Pozsiadam wieże Samsung MM-C330D/EDC. Po podłączeniu jej z TV przez EURO na TV nie ma obrazu a jest dźwięk tylko że nie działa wtedy regulacja głośności na wieży [jest stała głośność]. Po podłączeniu prze COMPONENT OUT [3xRCA] Zdjęcie [1 i 2] jest obraz a nie ma dźwięku. Po podłączeniu przez VIDEO OUT [1 RCA] [Zdjęcie 1,3 i 4] i zwarciu "plusów" z RCA z jednym pinem SPEAKERS OUT(8ohm) dźwięk jest, działa regulacja głośności na wieży, tylko że jest chyba tak jakby troszkę głośniej.
    TV to Sony KDL-40S5600 ale to nie ma chyba znaczenia bo z nim jest wszystko ok. Było sprawdzane na drugim TV.
    I teraz pytanie:
    W czym tkwi problem? Może coś źle podłączam? Ewentualnie czy nie uszkodzę TV tak podłączając jak na zdjęciu 3 i 4.
    Pozdrawiam
    1.Wieża, Samsung, MM-C330D/EDC, Brak dźwięku przez COMPONENT OUT/Brak obrazu EURO1.jpg Download (648.76 kB) 2.Wieża, Samsung, MM-C330D/EDC, Brak dźwięku przez COMPONENT OUT/Brak obrazu EURO2.jpg Download (921.94 kB) 3.Wieża, Samsung, MM-C330D/EDC, Brak dźwięku przez COMPONENT OUT/Brak obrazu EURO3.jpg Download (2.35 MB) 4.Wieża, Samsung, MM-C330D/EDC, Brak dźwięku przez COMPONENT OUT/Brak obrazu EURO4.jpg Download (726.56 kB)

0 2
  • #2 29 Lis 2016 20:22
    kazikszach
    Poziom 33  

Po co ci dźwięk z wieży w głośnikach telewizora?
    Głośniki od wieży na pewno grają dużo lepiej niż te w telewizorze.
    Komponent przesyła tylko obraz.
    Podłączanie czegoś innego niż dedykowane głośniki do wyjścia głośnikowego wieży może skończyć się spaleniem wzmacniacza wieży.

0
  • #3 29 Lis 2016 21:20
    mccamillo17
    Poziom 11  

Właśnie domyślałem się że może się coś spalić ale bardziej obawiałem się wzmacniacza w TV. A doszedłem do tego przypadkiem dotykając jedną ręką RCA a drugą SPEAKERS OUT zaczął grać dźwięk w TV.
    To czemu przez euro dźwięk jest w TV a nie ma obrazu?
    a tak na marginesie czym się różni component out [3xRCA] od VIDEO OUT [1xRCA] jeśli component przesyła tylko obraz? różnicy w jakości między component out a video out nie zauważyłem.
    dodam że sprawdzałem kilka kabli EURO i taki sam efekt.

0