Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTE 1040 - blokada bębna

jarko34 29 Lis 2016 20:06 375 3
  • #1 29 Lis 2016 20:06
    jarko34
    Poziom 8  

Witam, moja babcia( lat93) uruchomiła dzisiaj pralkę( ładowana od góry) i chyba źle zamknęła drzwiczki( dwie klapki) Po uruchomieniu otworzyły się one i zablokowały bęben. Próbowałem jakoś go obrócić by klapki te zamknąć,ale bezskutecznie. Proszę o poradę, czy jest szansa, że jak rozkręcę obudowę to czym jakoś uda mi się naprawić.

0 3
  • #3 30 Lis 2016 11:16
    newDJ
    Poziom 17  

zibi1971 napisał:

Wymontuj grzałkę i przy użyciu dwóch długich śrubokrętów spróbuj zamknąć bęben.
    N

A co zrobi gdy jedne z drzwiczek "wywinęły"się w drugą stronę.Najczęściej tak bywa gdyż drzwiczki w momencie obrotu zahaczają o grzałkę i wywija je w kierunku przeciwnym do ruchu kosza.
    Nie kombinuj z grzałką,odkręć obudowę od strony koła pasowego,zdejm to koło,następnie odkręć wszystkie wkręty znajdujące się wokół boku wanny,zdejm pokrywę i wtedy łatwo zamkniesz drzwiczki lub obrócisz je do górnej pozycji.Prosto,szybko i bez kombinacji i straty czasu.W mastercookach jest trochę inaczej,przy wywiniętych drzwiczkach trzeba rozpołowić wannę.
    Kolego zibi1971,widział ja,widział a że zasugerowałem się innym typem pralki nie znaczy że jestem neptyk.Post mój poszedł zanm spostrzegłem się że strzeliłem samobója.

0