Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 2001r - Zamek centralny nie reaguje na pilota i sam zamyka drzwi

_Pan 29 Nov 2016 21:21 876 5
Relpol
 • #1
  _Pan
  Level 7  
  Od jakiegoś czasu mam dziwną usterkę. Zamek centralny sam się otwiera. Dzieje się to tak jak bym kilka razy pod rząd wcisnął przycisk otwierania drzwi z pilota w bardzo krótkim czasie. Nawet podczas jazdy słyszę że zamek próbuje się otwierać.
  Wyjąłem centralkę z prawego słupka, rozebrałem obudowę i wszystko ze strony elektronicznej wygląda jak nowe. Sprawdziłem przewody, masy i inne i nie wiem co dalej z tym fantem robić. Czy usterki szukać po stronie centralki zamka czy sterownika pilota bo są dwie. Od czasu do czasu nie mogę też zamknąć auta z pilota. Wciskam przycisk zamykania, auto reaguje światłami ale tylko i wyłącznie prawą stroną kierunkowskazów gdy pojawia się usterka. Lewa strona nie świeci. W tym czasie nie udaje się zamknąć auta i nie słychać przekaźnika od centralnego. Zupełna cisza. Gdy już mu przejdzie foch to zaczyna reagować normalnie. Wciskam przycisk, jest poprawna sygnalizacja światłami (kierunki z obu stron) i zamek się zamyka.
 • Relpol
 • #3
  zadam1
  Level 12  
  Do sprawdzenia również wiązki przewodów w gumowej osłonie łączące drzwi ze słupkiem. Zwłaszcza w przednie lewe drzwi.
 • #4
  grala1
  VAG group specialist
  Być może masz uszkodzony styk w zamku w któryś z przednich drzwi. Gdy odepniesz złącze miedzy słupkiem a drzwiami to powinieneś namierzyć winowajcę ale to nie rozwiąże problemu kierunkowskazów.
  Jaki masz sterownik od pilota?
 • #5
  _Pan
  Level 7  
  Rano to wszystko posprawdzam i dopiszę też co to za sterownik. W prawdzie zapisałem ale kartkę w aucie zostawiłem więc dopiszę z rana.

  Dodano po 1 [minuty]:

  I nie wiem czy to ważne ale dopiszę. Wszystkie wkładki w aucie mam uszkodzone. Mogę jedynie z kluczyka zamknąć auto ale go nie otworzę. Wszystkie trzy sztuki (drzwi kierowcy, pasażera i bagażnik) mają te samą usterkę. Planuję zdemontować klamki i rozebrać wkładki by zobaczyć co tam się stało.
 • #6
  grala1
  VAG group specialist
  To nie usterka.
  Masz klucz który nie pasuje do wkładek.
  Pewnie ktoś stacyjkę wymieniał i przez to inny klucz bo wątpię aby ktoś 3 wkładki wymieniał i każda z innej parafii.
  W Fordzie do zamknięcia auta byle jaki klucz potrzebny, do otwarcia już musi być pasujący.