Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poduszka silnika - Jak wykluczyć usterkę poduszki by nie kupować nowej w ciemno

_Pan 29 Lis 2016 21:28 1881 4
  • #1 29 Lis 2016 21:28
    _Pan
    Poziom 5  

Ford Focus 1.8 benzyna 2001r. Mechanik mówi że do wymiany poduszka ale sam nie wie która i chce wymieniać wszystkie. Dla mnie to zbyt drogi koszt.
    Objawy mam takie:

1. drganie kierownicy
    2. dziwny stukot od czasu do czasu podczas drgania kierownicy zza konsoli z radiem
    3. drganie całej kabiny

Gdy dodam leciuteńko gazu (obroty 1000-1100) buczenie i drganie nasila się ale przy 1400-1600 jest już wszystko ok.

Zdjąłem obudowę filtra powietrza i dostałem się do jeden z poduszek. Wygląda na całą. Niczym się nie różni od tych w sklepie. Jest guma, guma jest cała.
    To samo z prawą poduszką przy rozrządzie. Jest sucha, guma widoczna i podczas pracy silnika nie słyszę by to ona ani ta pod filtrem powodowały jakieś hałasy.
    Do tej od spodu niestety nie mogę się dostać. Auto od spodu zabudowane a za silnikiem jej nie widzę.
    Czy te objawy wskazują na zużycie poduszki za silnikiem?

1 4
  • #2 29 Lis 2016 22:01
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Objawy wskazują na układ wydechowy.

1
  • #3 29 Lis 2016 22:09
    ociz
    Moderator Samochody

_Pan napisał:
    Wygląda na całą.

W swoim niedawno zmieniłem tą przy rozrządzie. Też wyglądała na całą, dopiero po wyjęciu jak ją naciągałem było widać naderwanie od spodu.
    Jak sprawdzić? Przykładasz dwa palce do nadwozia blisko poduszki i czuć czy się wibracje przenoszą.

1
  • #4 29 Lis 2016 22:12
    _Pan
    Poziom 5  

Aż takie drgania kierownicy od tłumika?????!
    Cały układ ma zaledwie pół roku więc raczej bym go wykluczył. Zawieszenia gumowe tłumików na miejscu i całe, łączniki ok, wątpię by to był któryś z tłumików ale sprawdzę to jutro raz jeszcze.

Dodano po 1 [minuty]:

ociz napisał:
    Przykładasz dwa palce do nadwozia blisko poduszki i czuć czy się wibracje przenoszą.
    Zerknę raz jeszcze z rana.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Lis 2016 22:18
    T5
    Admin grupy Samochody

Podnieś lewarkiem silnik od strony rozrządu - odprężysz poduszkę i jak to ta to drgania ustaną.
    Najczęściej siada ta od rozrządu.

0