Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie Radio z bluetooth, flac ? 700zl

MLQDY 30 Lis 2016 01:05 1539 6
  • #1 30 Lis 2016 01:05
    MLQDY
    Poziom 15  

Witam. Proszę o pomoc w związku z zakupem radia. Od jakiegoś czasu oddalilem sie od tematów car audio i mam problem z wyborem.
    Dotychczas od kilku lat posiadam jvc-shx751. Radyjko swego czasu dosc bardzo cenione w kregach car audio. Gra wyśmienicie,jednak odczuwam od dłuższego czasu duzy brak funkcjonalności w stosunku do obecnych czasów. Wiem,że nowe radio bedzie z niższej półki i licze sie z tym,jednak chce chociaż kupić coś godnego polecenia.
    Radio ma grać z systemem odseparowanym przednim pb s6c napędzanym wzmacniaczem blaupunkt gta2100 oraz subem br rockford fosgate punch p1 na wzmacniaczu Monacor. Musi zatem posiadac wyjscia rca.

Interesuje mnie radio nowe lub używane, jednak model dość swieży ze względu na funkcję, których potrzebuje, a których starsze radyjka nie mają. Zależy mi aby radio było godne polecenia pod wzgledem dźwięku/funkcji audio. Dodatkowe wyznaczniki to:
    -usb lub sd
    -bluetooth - takze w zakresie transmisji audio
    -wbudowany system głośnomówiący plus mikrofon (kompatybilny z tel. Android)
    -obsluga cd
    -odczyt flac
    -wyjscie na suba/sterowanie poziomem suba z radia

Ponadto mile widziane przyjazne menu i widoczny wyświetlacz. Radio nie musi być w multikolor jednak dobrze by było gdyby komponowało sie z bursztynowym podświetleniem w aucie czyli np kolor biały lub pomarańczowy ewentualnie czerwony. Zielony i niebieski odpada.

Nie narzucam natomiast producenta. Jestem otwarty na sugestie.
    Budzet 700zl

Czy ktoś może polecić jakis model? Z góry dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 30 Lis 2016 10:29
    adam_1991r
    Poziom 24  

Jak takie wymagania to polecę Alpine CDE 193bt. Sam mam 195bt, czyli starszy model bez obsługi flac i jest super. Dodatkowo możesz podpiąć pod zwrotnice aktywna głośniki. Woofer pod wzmacniacz, a tweeter pod radio i zyskasz możliwość ustawienia podziału między głośnikami jak i głośności ich. Dodatkowo radio posiada czasówki.

0
  • #3 30 Lis 2016 20:04
    MLQDY
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź. Co do podpięcia po zwrotnice glośników to podany przykład jest jak rozumiem gdy głośniki lecą bez wzmaka tak?
    U mnie całość jest obecnie po RCA, jeden wzmacniacz na przód 2 kanały, jeden na tył w mostku pod suba.
    Co do radyjka to całkiem przyjemne i podoba mi się, jednak jest o 200zł droższe niż chciałbym przeznaczyć i tak już nadciągnięty budżet. Co prawda nie odrzucam go, jeśli nic sensownego nie znajdę, ale prosiłbym jeszcze może kogoś o włączenie się z jakąś propozycją.

0
  • #4 30 Lis 2016 20:28
    powalla
    Moderator CarAudio

adam_1991r napisał:
    Alpine CDE 193bt

MLQDY napisał:
    Co do radyjka to całkiem przyjemne i podoba mi się, jednak jest o 200zł droższe niż chciałbym przeznaczyć i tak już nadciągnięty budżet.

Czyli jaki masz ten budżet, bo nawet w tytule piszesz 700zł , ktoś podaje radio za 699zł , a Ty że masz o 200zł za mało?

MLQDY napisał:
    Co do podpięcia po zwrotnice glośników to podany przykład jest jak rozumiem gdy głośniki lecą bez wzmaka tak?

To w kilka minut możesz znaleźć w instrukcji radia.

0
  • #5 30 Lis 2016 21:07
    MLQDY
    Poziom 15  

powalla napisał:
    Czyli jaki masz ten budżet, bo nawet w tytule piszesz 700zł , ktoś podaje radio za 699zł , a Ty że masz o 200zł za mało?

Gdzie to radjo można kupić za 699zł?

0
  • #6 30 Lis 2016 21:19
    powalla
    Moderator CarAudio

Wpisz CDE-193BT na Ceneo ... raczej wszędzie po tyle jest.

0
  • #7 30 Lis 2016 21:21
    MLQDY
    Poziom 15  

Ok, rozumiem, mój błąd, ograniczyłem się do alledrogo.
    Korzystając z okazji spytam- czy kolega również to radio poleca czy może jakiś inny typ?

0