Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką mam kupić antenę LTE do dwr921

30 Lis 2016 09:15 978 18
  • Specjalista Sieci, Internet
    Z jakiego operatora korzystasz na DWR-921? Jaka jest twoja lokalizacja?
  • Poziom 5  
    Korzystam z T-mobile, Lokalizacja Zabłudów, znajduję się koło anteny od plusa(2.5 km od Zabłudowa), antena w Zabłudowie obsługuje tylko 3G, a w Laszkach obsługuje LTE. Do Laszek mam 3.5 km
    Obecnie znajdujesz się w zasięgu 3G z BTS-a NetWorks Zabłudów. Działa tam UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Na HSPA+DC powinienes mieć niezłe prędkosci. Możliwe,że T-mobile uruchomił już własne LTE800 na BTS-ie Laszki albo Kolonie Halickie lub Tatarowce. Sprawdź najpierw czy twoja karta obsługuje LTE bo T-Mobile to skapy operator i nie wpuszcza starszych kart do LTE. Trzeba też zrobic testy na zewnatrz na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info w celu sprawdzenia parametrów sygnału tego LTE oraz ECI, eNB BTS-a. Pozwoli to zidentyfikowac skąd dociera do ciebie to LTE w T-mobile. BTS-y Plusa nie mają znaczenia.
  • Poziom 5  
    Sprawdziłem na telefonie ten program ale jest taki problem że nie łapie zasięgu LTE w mojej okolicy(posiadam kartę i telefon obsługujący LTE) bo jak napisałem wyżej mieszkam w okolicach Zabłudowa, koło anteny od plusa(trochę źle napisałem). Telefon łapie zasięg HSPA+, próbowałem wymusić LTE ale automatycznie zmieniało się na 3G. Jak wyszukiwałem sieci to znalazło: T-mobile(dostępne) LTE i po wyborze tej opcji nie miałem zasięgu i zaraz zmieniało się automatycznie na 3G.
    Trzeba sprawdzić działanie pod BTS-em T-Mobile Laszki, tam jest pozwolenie na LTE800 tego operatora. Kluczowe pytanie to czy ta karta działa w LTE, to w T-mobile wcale nie takie oczywiste. Korzystaeś kiedyjkolwiek na tej karcie z LTE w T-mobile?
  • Poziom 5  
    Nastąpił przebłysk, router złapał zasięg LTE (nie wiem jakim cudem), mam 20% zasięgu i prędkość na speedtest.net wynosi: pobieranie 30mb/s, wysyłanie 13mb/s ale ping jest taki sam jak na 3G 50ms. Posiadam 1 telefon, 2 routery i 3 karty(w tym 2 t-mobile, 1 orange), wszystko w LTE . Czy antena poprawiła by mi ten ping ?
    Antena konieczna ze względu na słabe parametry sygnału LTE, poprawi je i ustabilizuje połaczenie ale trudno powiedziec jak przełozy sie to na prędkości i ping. Trzeba ustalić z jakiej częstotliwości LTE i BTS-a masz ten zasięg w T-Mobile. Wiekowy DWR-921 nie posiada żadnej diagnostyki sygnału. Jaki masz drugi router ? Testy tak jak pisałem na telefonie LTE z NCI.
  • Poziom 5  
    Na pudełku mam napisane ALCATEL ONETOUCH Link 4G smart move
    Niewiele wart, kiepski routerek MiFi Y858 z Alcatela. Nie ma złącz anten zewnętrznych. Nie posiada żadnej diagnostyki sygnału. Testy musisz zrobić na telefonie LTE z Network Cell Info i pokazać rezultaty.
  • Poziom 5  
    Witam, długo nie pisałem ale nie miałem możliwości sprawdzenia poziomu sygnału LTE, ale teraz udało mi się to sprawdzić ale nie wiedziałem jak zrobić screena więc zrobiłem drugim telefonem zdjęcie i jest trochę nie wyraźne.
    Jaką mam kupić antenę LTE do dwr921
    Napisz jaki masz ECI i eNB w tej aplikacji, po tym identyfikacja BTS-a, parametry sygnału dostateczne, test w domu czy na zewnątrz, jakie prędkości?
    Tak to BTS LTE800T-Mobile Laszki, parametry dostateczne, BTS nie przeciążony, wysoki SINR i prędkość. Antena na 800MHz czyli 2x ATK-10/800-980 ale router musi posiadać złącza antenowe.
    Tak taka, kabel maksimum 10m. Do LTE w MIMO potrzebne dwie ustawione w polaryzacji pionowej i poziomej.
  • Poziom 5  
    Czy dobrze rozumiem? Dwie takie anteny muszę kupić?
    Tak dwie, t-mobile na LTE800 korzysta z technologii MIMOczyli na BTS-ie sa dwie anteny i u ciebie też dwie, na jednej nie osiągniesz pełnych, dostępnych u ciebie prędkośći LTE z T-Mobile.
  • Poziom 5  
    A może ma Pan jakąś tańszą bo policzyłem że 2x ATK-10/800-980 + maszt do nich wynosi razem 200 zł