Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Porównanie wierszy z wielu kolumn w arkuszu excel

30 Lis 2016 12:20 885 2
 • Poziom 2  
  Cześć,

  Bardzo proszę o pomoc, muszę zdobyć makro, które było by w stanie PORÓWNYWAĆ dwa arkusze na podstawie ich wierszy.
  Arkusz "NEW" oznacza nowy raport , natomiast arkusz "Old" oznacza stary raport. Chciałbym aby makro porównywało oba arkusze i wypisywało kropka w kropkę powtarzające się wiersze w następnym arkuszu , lub wypełniało powtarzające się wiersze kolorem .. cokolwiek.

  Reasumując jeśli cały wiersz 2 (a arkusza NEW) "Czech 2005118506909 2 3 x " ma lustrzane odbicie gdziekolwiek w arkuszu OLD, wtedy zostaje w jakiś sposób oznaczony .

  Przełączam plik w załączniku, bardzo proszę o pomoc :( Jestem już nieco przyparty do muru.

  Pozdrawiam serdecznie !
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  W zasadzie nie wiem czy Cię to zadowoli, ale pokombinowałem tak: w kolumnie L w obydwu arkuszach, połączyłem poszczególne komórki kolumn od A do E (dla szybszego szukania). W kolumnie K zastosowałem funkcję PODAJ.POZYCJE z parametrem 0 (dokładne porównania). Jeśli w komórce, w której jest funkcja pojawi się wartość #N/D, to oznacza, że brak jest odpowiednika. Jeśli pojawi się wartość liczbowa, będzie oznaczała pozycję (nr wiersza) w arkuszu OLD szukanego ciągu. Jeśli ustawisz sobie filtr na kolumnie K na liczby większe od zera, pokażą Ci się wszystkie wiersze, których zostały znalezione duplikaty.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo :) W dużym stopniu mi to pomogło.