Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Podłączenie sygnału anteny zbiorczej w mieszkaniu ze skrzynką multimedialną

Wujek_Arce 30 Nov 2016 14:36 8040 5
 • #1
  Wujek_Arce
  Level 9  
  Cześć!

  Mam w mieszkaniu 'skrzynkę multimedialną' czyli skrzynkę do której dochodzą wszystkie kable z zewnątrz (światłowód, antena zbiorcza, itp) i z której wychodzą kable do poszczególnych pokoi w mieszkaniu.

  W chwili obecnej mam do tej skrzynki włożony router dostawcy internetu (router widać na zdjęciach poniżej):

  http://i.imgur.com/8ETygO8.jpg
  http://i.imgur.com/mG0hcdN.jpg

  Owa skrzynka znajduje się w przedpokoju, natomiast TV mam w salonie.
  W jaki sposób mogę podłączyć do telewizora sygnał telewizyjny darmowej kablówki (na test czy działa) a docelowo anteny zbiorczej?
  Nie znam się kompletnie, ale jeżeli do skrzynki dochodzi sygnał i potem ten sygnał jest rozprowadzany ze skrzynki, to urządzenie dekodujące sygnał z anteny zbiorczej (na przykład nc+) powinno się znajdować w tej skrzynce i do tego urządzenia powinien być na wejściu podłączony sygnał anteny zbiorczej a potem po zdekodowaniu na wyjście z urządzenia kabel do salonu. Tylko w takim wypadku aby zmieniać kanały musiałbym chodzić do przedpokoju, co jest jakimś nieporozumieniem. Nie mówiąc o tym, że poza routerem nic już do tej skrzynki się nie zmieści.

  Drugą opcją poza sygnałem z anteny zbiorczej jest telewizja od mojego dostawy internetu, który świadczy telewizję poprzez światłowód. Z tym że ponownie - kabel ze światłowodem dochodzi tylko do skrzynki, Ze skrzynki rozprowadzone są kable ethernetowe. Czyli ponownie miałby urządzenie dekodujące sygnał w tej skrzynce...

  Chciałbym się Was zapytać, czy spotkaliście się kiedyś już z takim rozwiązaniem 'skrzynki multimedialnej' i jak można najlepiej rozwiązać problem z umiejscowieniem urządzeń dekodujących. Uprzedzając pytania - konsultanci nc+ nie są w stanie udzielić mi żadnych informacji, bo 'montaż jest po stronie klienta'.
 • #2
  tomrom1985
  Level 30  
  Ja nie widzę tam koncentryków. jak podłączyć? Skąd kablówka?
 • #3
  Wujek_Arce
  Level 9  
  Poniżej zdjęcie kabla nazwanego TV-SAT IN, wnioskuje, że idzie on z anteny zbiorczej:

  http://i.imgur.com/krL3lQw.jpg

  Ten kabel jest podłączony do jakiegoś rozgałęziacza:

  http://i.imgur.com/XcD81RO.jpg

  Rozmawiałem natomiast jeszcze z tą firmą, co poprzez światłowód może mi świadczyć telewizję - powiedzieli, że sygnał telewizyjny by szedł kablem ethernetowym z routera do ich dekodera w salonie - macie jakieś opinie o takim rozwiązaniu? Dla mnie czarna magia, nigdy w życiu nie miałem TV :)
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  irekr
  Moderator
  Popatrz na zakończenia kabli czy nie ma jakiś opisów flamastrem. Jak nie ma to nie zostaje nic innego, jak omomierz czy bateryjka z żarówką i po kolei sprawdzać który kabel gdzie idzie...
 • #6
  Fotodetektor

  Level 30  
  Wujek_Arce wrote:
  Rozmawiałem natomiast jeszcze z tą firmą, co poprzez światłowód może mi świadczyć telewizję - powiedzieli, że sygnał telewizyjny by szedł kablem ethernetowym z routera do ich dekodera w salonie - macie jakieś opinie o takim rozwiązaniu? Dla mnie czarna magia, nigdy w życiu nie miałem TV

  Rozwiązanie poprawne i będzie działać. Kwestia ceny i pakietu i tunera itd.
  Co do samej skrzynki to jej zaszycie to katastrofa i widać jaka u nas albo u Ciebie panuje jakość wykonania. Do tego rozgałęźnik DSE. Nie ma szału.

  przy okazji zdjęcie jak może wyglądać taka szafka. Czysto, schludnie.
  - Podłączenie sygnału anteny zbiorczej w mieszkaniu ze skrzynką multimedialną