Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAM - Remont przyczepki samochodowej

markus269 30 Lis 2016 14:54 1395 5
  • #1 30 Lis 2016 14:54
    markus269
    Poziom 9  

Witam, kupiłem ostatnio przyczepkę za grosze. Jest to samoróbka z lat 80.
    Z tego co się już zdążyłem zorientować, to piasty i koła są zamontowane ze zgrabiarki PZK
    Mniej więcej coś takiego Koła z piastami.
    Amortyzacja to resory, niestety nie wiem od jakiego są one pojazdu
    Ze względu, że swoje lata już ma, przez zimę chciałbym wykonać jej remont, żeby na wiosnę mógłbym jej spokojnie używać.
    Tylko nie wiem, jak to zrobić dobrze. Koła zamontowane na niej to rozmiarowo 400/10, piasty są przeznaczone do pojazdów wolnobieżnych, lecz z drugiej strony wytrzymały prawie 30 lat. Kupować takie piasty wraz z kołami? czy robić przeróbkę?
    Na jednym ze zdjęć widać, że brakuje tulei gumowch na mocowaniu resorów, też mam problem z dobraniem ich
    SAM - Remont przyczepki samochodowej SAM - Remont przyczepki samochodowej SAM - Remont przyczepki samochodowej SAM - Remont przyczepki samochodowej SAM - Remont przyczepki samochodowej

0 5
  • #2 30 Lis 2016 17:21
    jacek741
    Poziom 12  

Miałem takie same piasty w przyczepce tylko były podtoczone i założyłem koła 13 od dużego fiata i po 2 latach zmieniłem to na oryginalne piasty od fiata bo są tam zwykłe łożyska i nie dało się skasować luzu. Większe koła będą na pewno lepsze. Ja kupiłbym jakieś używane piasty od samochodu osobowego założył nowe łożyska i przyczepka będzie śmigać lata. Sądząc po latach produkcji resory też są od jakiegoś samochodu popularnego w Polsce w tamtych latach.

0
  • #3 20 Kwi 2017 15:20
    markus269
    Poziom 9  

Witam po dłuższej przerwie.
    W końcu zabrałem się za remont. Jutro jadę na szrot poszukać jakiś części do przyczepki. Zastaniawiam się jedynie od jakiego auta mogą być te resory.

0
  • #4 20 Kwi 2017 16:06
    bearq
    Poziom 36  

Raczej wyboru dużego mieć nie będziesz, resory w osobówkach to już powoli zabytek, szukaj z jakiegoś polonez bo dość sporo tego stoi po szrotach.

0
  • #5 20 Kwi 2017 16:21
    dizba
    Poziom 29  

A nie lepiej kupić oś skrętną na allegro ? Ceny od 350 zł.

0
  • #6 20 Kwi 2017 18:31
    Staszek49
    Poziom 34  

Resory pewnie (przednie) od Trabanta. Może uda Ci się podebrać jakieś tuleje gumowo-metalowe i ewentualnie dołożyć do resoru po 1 piórze dla wzmocnienia. Jeśli odpowiada Ci rozmiar kół, to załóż nowe opony, ale w wersji "szosowej", które można kupić w "Agromie" i są one wzmocnione. Nie zauważyłem w Twoim pojeździe, czy resory jednym końcem zamocowane są na wieszaku ruchomym. Dla komfortu jazdy możesz zamontować w przyczepce amortyzatory (np. sprawne używki).
    Jeśli przyczepka jest zarejestrowana, to warto ją nieco doinwestować.

0