Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Karta pamięci - odzyskiwanie zdjęć

30 Lis 2016 15:32 1707 5
 • Poziom 6  
  Witam wszystkich. Moją zagwostką jest utrata zdjęć z karty pamięci. 2 dni temu robiłem telefonem zdjęcia (nie było ich dużo, około 10) prezentacji na wykładzie i gdy dzisiaj chciałem do nich zajrzeć, to w galerii pojawiły mi się jedynie czarne ikony z informacją, że plik nie może zostać odczytany. Uruchomiłem telefon ponownie i wtedy zdjęcia w ogóle zniknęły z karty pamięci. Tak jakby wyparowały. Podłączyłem kartę do USB w laptopie i tam też ich w ogóle nie ma (zniknął cały folder Camera). Zaciekawiło mnie natomiast, że znacząco powiększył się rozmiar folderu LOST.DIR. Próbowałem dane odzyskać za pomocą programu PhotoRec z pakietu TestDisk oraz Digital Image Recovery. Obie próby bezskuteczne (w ogóle nie wykrywało żadnych obrazów - w pierwszym programie odzyskało trochę plików mp3 lecz żadnego obrazu). Czy mógłby mi ktoś poradzić czy w tej sytuacji będzie jakaś możliwość odzyskania tych zdjęć? Jeśli to przydatne to kartą pamięci jest 16GB KINGSTON 10 class microSD HC.
 • Pomocny post
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  By dowiedzieć się, czy coś można odzyskać mógłbym spróbować się z kolegą połączyć zdalnie i sprawdzić. Chodzi o zdjęcia w formacie jpeg, czy innym? Każdy przypadek jest indywidualny, na początek oczywiście kopia posektorowa karty do pliku, następnie dopiero odzysk danych z kopii.
 • Poziom 6  
  Tak, w formacie jpeg. Kopię posektorową już mam. Co dalej?
 • Pomocny post
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Możesz wykonać skan obrazu karty z wykorzystaniem DMDE i zobaczyć co znalazł. Ewentualnie podaj ID i hasło do TeamViewer, spróbuję pomóc zdalnie, bo w ciężkich przypadkach czasem trzeba wiedzy by coś odzyskać, a pisałeś, że nawet Photorec nie pomógł.
 • Poziom 6  
  W skanie DMDE wyszło mi to samo co w Photorec. Tak jakby śladu nawet po tych zdjęciach nie było i nie wiem jak to możliwe skoro nawet nie formatowałem karty.
 • Pomocny post
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  To podaj ID i hasło na PW, a spróbuję pomóc zdalnie skoro nawet te programy nic nie widzą. Być może nie ma tam jednak danych.

  EDIT: Same 00 lub FF od sektora 1 800 192 (879,00MB). Karta prawdopodobnie podróbka lub uszkodzona. Wszystko ponad 879MB przepadło.