Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka LG. - Nie obraca się tależ. Uszkodzony silniczek.

Davvvi 30 Lis 2016 16:57 312 4
  • #1 30 Lis 2016 16:57
    Davvvi
    Poziom 27  

Witam. W pracy posiadam mikrofalówkę firmy LG. Od jakiegoś czasu przestał obracać się tależ. Rozebrałem ją i wyjąłem silniczek. Silniczek jest na napięcie 230V, AC . 5/6 obr. Po podłączeniu bezpośrednio pod prąd silniczek się nie obraca. Mam inny silniczek od innej mikrofalówki. Jest identyczny z wyglądu. Ma prawie jednakowe parametry. No właśnie prawie,ten drugi jest na napięcie 30V,AC. Czy da się jakoś dopasować silniczek? Tzn.zmniejszenie napięcia ?

1 4
  • #3 30 Lis 2016 20:23
    Davvvi
    Poziom 27  

Dzięki kolego, ale nie za bardzo mam chęć płacić za silniczek 29zl z dostawą do mikrofalówki za którą z kolegami zapłaciliśmy 50zl na pchlim targu. Myślałem, że da się może użyć jakiegoś rezystora czy coś aby obniżyć napięcie ale jeśli się nie da to zdobyłem mały transformator który daje radę przy silniczku więc zamontuje. Nie chcę inwestować w mikrofalówkę , której pewnie bliżej niż dalej na złom.

0
  • #4 30 Lis 2016 21:56
    nobanmeplease
    Poziom 14  

Davvvi napisał:
    Dzięki kolego, ale nie za bardzo mam chęć płacić za silniczek 29zl z dostawą do mikrofalówki za którą z kolegami zapłaciliśmy 50zl na pchlim targu. Myślałem, że da się może użyć jakiegoś rezystora czy coś aby obniżyć napięcie ale jeśli się nie da to zdobyłem mały transformator który daje radę przy silniczku więc zamontuje. Nie chcę inwestować w mikrofalówkę , której pewnie bliżej niż dalej na złom.

Jak już kombinować to polecam zasilacz z laptopa od 19v :D
    Pozdrawiam!

0