Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polaczenie dwoch routerow aby zwiekszyc zasieg WIFI

90_mati 30 Lis 2016 17:16 450 4
  • #1 30 Lis 2016 17:16
    90_mati
    Poziom 6  

Witam,

Od momentu zmiany dostawcy internetu(z orange na inea) mam problem w nowym routerze huawei hg8247 z zasiegiem WIFI. Co tu duzo mowic jest bardzo slaby. Mam jeszcze "stary" router TP-Link TL-WA830RE. Chcialbym zrobic "most" z tych dwoch routerow i powiekszyc tym samym zasieg sieci. Kompletnie jednak nie wiem jak sie za to zabrac. Oczywiscie w Internecie mozna spotkac rozne poradniki, jednak zadnego z nich nie potrafilem odpowiednio przyswoic.

Dlatego wolalem napiasc tutaj :)

Aby uscislic aktualnie posiadamo internet swiatlowodowy z inea

Z gory dzieki za wszystkie rady

Mateusz

• #3 30 Lis 2016 17:31
    90_mati
    Poziom 6  

Niestety probowalem w roznych miejscach usidlic router, jednak nic nie pomaga. Mam ogromny dom + grube sciany. Dodatkowo w domu mieszkaja 3rodziny, i kazdy z chcialby miec zasieg... Jezeli ustawie router w jednym miejscu to w drugim nie ma zasiegu itd... Jezeli chodzi o antene, rowniez probowalem innych ustawian - jednak nic nie pomoglo. Mialem nawet aplikacje na telefonie do wyznaczenia najlepszego miejsca w domu do rozsylania WIFI - tez polegla

Dlatego wlansie chcialbym sprobowac z drugim routerem

• #5 02 Gru 2016 10:33
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

90_mati napisał:
    Niestety probowalem w roznych miejscach usidlic router, jednak nic nie pomaga. Mam ogromny dom + grube sciany. Dodatkowo w domu mieszkaja 3rodziny, i kazdy z chcialby miec zasieg... Jezeli ustawie router w jednym miejscu to w drugim nie ma zasiegu itd... Jezeli chodzi o antene, rowniez probowalem innych ustawian - jednak nic nie pomoglo. Mialem nawet aplikacje na telefonie do wyznaczenia najlepszego miejsca w domu do rozsylania WIFI - tez polegla

W takich wypadkach należy użyć wielu punktów WIFI podłączonych _kablem_ lub adapterami PLC do głównego router/WIFI.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME