Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa z wyłącznikiem, brak podświetlenia wyłącznika

30 Lis 2016 18:34 465 9
  • Poziom 6  
    Witam, posiadam listę na pięć gniazdek z wyłącznikiem. Dzis po włączeniu listwy włącznik nie świecił ciągłym światłem tak jak powinien tylko lekko sie zapalił i zgasł. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu juz nie świeci w ogóle. Co mogło się stać? Przepalony bezpiecznik chyba odpada bo wykręciłem go i nie jest przerwany. Chciałem rozkręcić listwę ale na środku zamiast śrubek sa dwa bolce bez gwintu, nie mam pojęcia co z nimi zrobić aby otworzyć listwę i zobaczyć jak wygląda w środku, dodaje zdjęcie żeby je zobrazować.
    Listwa z wyłącznikiem, brak podświetlenia wyłącznikaWP_2016113..001.jpg Download (1.82 MB) Listwa z wyłącznikiem, brak podświetlenia wyłącznikaWP_2016113..002.jpg Download (1.66 MB)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    W gniazdkach jest prąd?
    Jeśli nie, to przepalił się przewód. Włączałeś coś o dużej mocy?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jeśli urządzenia podłączone do listwy działają to oznacza to uszkodzoną neonówkę we włączniku. Typowa sytuacja, która jednak niczemu nie przeszkadza oprócz braku sygnalizacji włączenia.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeśli chcesz rozebrać listwę, to musisz zwiercić te nity, innej możliwości nie ma. Później możesz listwę skręcić np blachowkrętami (dobrze się wkręcają w plastik). Wcześniej sprawdź czy jest prąd w gniazdkach, ponieważ w tych wyłącznikach uszkadzają się same lampki neonowe, a wyłącznik dalej działa.
  • Poziom 6  
    Zapomniałem dodać, podłączone do gniazd urządzenia nie działają, po zgasnieciu sygnalizacji włączenia listwa przestała działać. Do listwy byl podlaczony tylko monitor
  • Poziom 27  
    No to musisz zrobić jej striptiz
  • Poziom 39  
    Brak reakcji na załączenie napięcia włącznikiem ww listwy świadczy o jego fizycznym uszkodzeniu. Dostęp jest utrudniony, nawiercanie lub coś w tym stylu w tym przypadku nic nie pomoże, jedynie delikatne podgrzanie nitów lutownicą i podważanie obudowy może pomóc.
  • Poziom 6  
    I po rozbiorze co może się okazać ze jest uszkodzone? Nadpalony przewód?
  • Poziom 34  
    Tak, albo uszkodzony przełącznik, jak go wyjmiesz to możesz go zewrzeć aby sprawdzić.
  • Poziom 39  
    Rozbierzesz to się przekonasz co jest w środku i który element jest uszkodzony.
    Dla pewności wstaw zdjęcia będzie łatwiej coś doradzić.