Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralka radiowa CSA-811 częstotliwość pilota

pupil3 30 Nov 2016 19:03 2211 7
Altium Designer Computer Controls
    pupil3
    Level 9  
    Witam serdecznie
    Posiadam bramę przesuwną z napędem firmy Proteco oraz Centralą radiową CSA-811. Przez okres 10 lat wszystko działało jak należy ale teraz jest problem z pilotami a mianowicie uległy uszkodzeniu i raz reaguje na przycisk raz nie reaguję a drugi pomimo świecącej kontrolki nadawania nie uruchamia bramy. Chciałbym zakupić do niej piloty i zaprogramować ale nigdzie nie mogę znaleźć w jakiej częstotliwości one pracują. Nadmienię iż posiadam bramę garażową z napędem hormanna i pilotem 433,93Mhz, próbowałem wedle instrukcji zarejestrować wolny przycisk tego pilota ale centralka bramy przesuwnej go nie rejestruję. Proszę o pomoc
  • Altium Designer Computer Controls
    tapczan0
    Level 22  
    Zrób zdjęcie pilota - obudowa + płytka drukowanej od strony elementów.
  • Altium Designer Computer Controls
    pupil3
    Level 9  
    Rozkręciłem pilota żeby zrobić zdjęcie i pisze jak byk 433Mhz oraz na kwarcu 433,92. Dzięki za naprowadzenie na właściwy trop. A może ktoś powie czemu nie rejestruje kanału wolnego w pilocie od bramy garażowej HÖRMANN ECOSTAR RSE2 2-KANAŁOWY który w opisie ma ta sama częstotliwość na płytce wyrysowane 433 natomiast na kwarcu 13,560
    tapczan0
    Level 22  
    Pilot Ecostar nadaje na częstotliwości 433.92MHz = 32 x 13.560
    Taka sama częstotliwość pilotów to jednak za mało, żeby były wzajemnie kompatybilne.
    Jeżeli chcesz wykorzystać nieużywany przycisk pilota Ecostar do sterowania bramą przesuwną,
    to musisz kupić odbiornik radiowy kompatybilny z systemem Ecostar
    ( z tego co wiem nie ma oryginalnych odbiorników zewnętrznych Ecostar, ale jest dostępny odbiornik kompatybilny firmy PROXIMA)
    i podłączyć do sterownika CSA-811, tam gdzie jest wejście sterowania przyciskiem krok po kroku - czy ta centrala ma takie wejście - NIE WIEM.
    pupil3
    Level 9  
    Dzięki serdeczne za podpowiedz a czy jest ktoś mi wstanie podesłać gdzie mógłbym zakupić pilota do tej centralki? Bo z tego co napisał przedmówca to obstawiam ze piloty Nice czy faac pomimo częstotliwości 433,92nie będą kompatybilne z odbiornikiem
  • Helpful post
    tapczan0
    Level 22  
    NICE i FAAC też nie będzie kompatybilny.
    Pilot wygląda na EL-EM
    El-Em. Zakład usługowo - produkcyjno - handlowy elektroniki
    Adres: Bolesława Prusa 3, 12-100 Szczytno
    Telefon: 89 624 63 32
    pupil3
    Level 9  
    Piloty zamówione we wskazanej firmie zaprogramowane według instrukcji i śmigają ja należy. Gdyby ktoś potrzebował instrukcję powyższej centralki to służę pomocą. Pozdrawiam