Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec olejowy Wolf HK-22 - Piec losowo nie odpala

30 Lis 2016 21:41 1563 4
  • Poziom 1  
    Mam piec Wolf HK-22 z 2003 roku. Serwisowany przed każdym sezonem grzewczym (po napełnieniu zbiornika) przez autoryzowanych serwisantów. Nie robię samodzielnych napraw (poza jedną, o tym dalej). Olej od lat od tego samego dostawcy.

Od kilku lat pojawia się ten sam problem: co pewien czas piec przestaje się uruchamiać.
    Szczegóły: co pewien czas (co któreś uruchomienie palnika) włącza się wentylator i po kilku - kilkunastu sekundach gaśnie, palnik nie odpala + świeci się lampka błędu na sterowniku. Problem można rozwiązać przez wyjęcie i włożenie wtyczki zasilającej cały palnik ze sterownikiem, za którymś razem piec w końcu odpala i działa aż do kolejnej przerwy i kolejnego odpalenia, kiedy znowu jest ten sam problem. Samo włączanie/wyłączanie pieca przyciskiem na obudowie nie pomaga (no, raz na 20 razy pomoże).

Serwis "rozwiązał" problem ze 2 lata temu przez wymianę sterownika, było dobrze z rok, potem problem się pojawił ponownie. Podejrzewałem, że wtyczka nie kontaktuje, ostrugałem minimalnie trochę plastiku, żeby dochodziła do końca (to ta jedna 'naprawa'), było dobrze z 1 miesiąc, problem się znowu pojawił (czyli pewnie nic nie poprawiłem).

Problem pojawia się najpierw co kilka tygodni, potem częściej, w końcu za każdym odpalaniem palnika. Jestem prawie przekonany, że problem pojawia się i nasila razem ze startem sezonu grzewczego, gdy piec się częściej włącza. Latem, jak grzeje tylko wodę do mycia, problemu nie ma.

Olej jest, w filtrze nie ma powietrza, zawór oleju otwarty, czujnik płomienia nieokopcony.

Z góry dziękuję za sugestie, bo ani ja, ani serwisanci nie wiedzą, o co chodzi.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Texa PolandTexa Poland
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Magister_123 napisał:
    Trzeba sprawdzić: elektrody, transformator wysokiego napięcia, dyszę i ciśnienie oleju.

oraz wszystkie połączenia elektryczne we wtyczkach, w podstawce automatu palnikowego i trudno przewidzieć co jeszcze.

pozdrawiam

• Poziom 21  
    Może pora zmienić serwisanta? Jaki masz palnik typ palnika? albo inne dane- automat, pompa palnika ,fotokomórka ,czy drążek dyszy z grzałką ?Czy dobre napięcie może jakiś włącznik upalony ,jaka siedzi dysza, jakie ciśnienie serwisant ustawił na pompie? jaki prąd fotokomórki, czy piec czyszczony, jaki pomiar ciągu, czy analiza spalin była robiona, masz może jakieś poprzednie protokoły z przeglądów z danymi co serwisant ustawiał?. Czy palnik zapala i gaśnie czy nie odpala płomienia .Napisz proszę coś więcej bo przyczyn może być wiele.
  • Poziom 1  
    irus.m specjalista systemy grzewcze.
    proszę pomóc gdzie można kupić piec olejowy WOLF