Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter 311cdi z 200 - SPRINTER 311cdi nie pali poniżej zera:( powyżej

30 Nov 2016 22:50 2292 3
  • Level 2  
    witam,
    mam mega zagadkę a mechanicy wskazują coraz ciekawsze rozwiązania oczywiście kosztowne a problem jak jest tak jest nadal, może ktoś z was panowie i panie wskaże przyczynę zanim wyląduje w psychiatryku :cry:

autko to sprinter 311cdi z 2003r. silnik 2.2
    problem: autko pali na dotyk zawsze, jednak gdy temperatura powietrza spada poniżej zera tak przy -3 w dół pojawia się zagwozdka w postaci nie odpalenia:( pomaga tylko kręcenie kilkanaście minut i podłączenie aku na kable z innego auta bo mój w końcu padał) lub szybki start i plak do filtra powietrza) jak już odpali można od razu zgasić silnik i ponownie zaczyna odpalać na dotyk nawet jak jest -20 więc pali na zimnym silniku ale dopiero jak raz się go wcześniej da uruchomić :|

w ostatnich dwóch tygodniach wymieniłem już akumulator bo mój stary szybko wysiadał,
    dodatkowo wymienione zostały wszystkie cztery świece na NGK + przekaźnik świec bo świeciła kontrolka więc padła/y świece albo przekaźnik tak mówił mechanik wymieniłem to i to również wymieniony został filtr paliwa niestety nic to nie pomogło problem jest nadal:(

mechanicy strzelają ślepo dalej... może pompa paliwa, wtryski, jakiś przekaźnik, kable tylko czy wtedy auto paliło by na dotyk przy -1 lub powyżej, czy wtedy nie pojawiały by się inne problemy z rozruchem pracą silnika, mocą, obrotami, nie równą pracą wydaje mi się że tak a jak auto już odpali chodzi jak pszczółka:) bez najmniejszych problemów pali na strzał i pracuje jak szwajcarski zegarek więc ja wymiękam...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 2  
    I wiadomo co było z twoim Sprinterem ? MAm teraz identyczny problem, tez myslalme ze to swiece badz przekzanik natomiast szybko to wykluczyłem i problem jest chyba z pompą paliwa. wymiana pompy zlikwidowała twoj problem ?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 2  
    witam,
    problemem były lejące wtryski 3 sztuki po regeneracji auto pali na dotyk bez grzania świec niestety zabieg kosztowny 1400 zł poszło się...ale auto chodzi:)
  • Level 2  
    dzięki za odpowiedź natomiast u mnie wtryski ponoć były regenerowane. Pojawiła się u mnie kolejna zagadka i byc może też rozwiazanie problemu. Auto nie chce palić ale jak od spodu przywali się czymś w bak auto odpala wiec wnioskuje ze problem jest tu z pompa paliwa.