Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes sprinter 311cdi z 200 - SPRINTER 311cdi nie pali poniżej zera:( powyżej

langus_pl 30 Lis 2016 22:50 1302 3
  • #1 30 Lis 2016 22:50
    langus_pl
    Poziom 2  

witam,
    mam mega zagadkę a mechanicy wskazują coraz ciekawsze rozwiązania oczywiście kosztowne a problem jak jest tak jest nadal, może ktoś z was panowie i panie wskaże przyczynę zanim wyląduje w psychiatryku :cry:

autko to sprinter 311cdi z 2003r. silnik 2.2
    problem: autko pali na dotyk zawsze, jednak gdy temperatura powietrza spada poniżej zera tak przy -3 w dół pojawia się zagwozdka w postaci nie odpalenia:( pomaga tylko kręcenie kilkanaście minut i podłączenie aku na kable z innego auta bo mój w końcu padał) lub szybki start i plak do filtra powietrza) jak już odpali można od razu zgasić silnik i ponownie zaczyna odpalać na dotyk nawet jak jest -20 więc pali na zimnym silniku ale dopiero jak raz się go wcześniej da uruchomić :|

w ostatnich dwóch tygodniach wymieniłem już akumulator bo mój stary szybko wysiadał,
    dodatkowo wymienione zostały wszystkie cztery świece na NGK + przekaźnik świec bo świeciła kontrolka więc padła/y świece albo przekaźnik tak mówił mechanik wymieniłem to i to również wymieniony został filtr paliwa niestety nic to nie pomogło problem jest nadal:(

mechanicy strzelają ślepo dalej... może pompa paliwa, wtryski, jakiś przekaźnik, kable tylko czy wtedy auto paliło by na dotyk przy -1 lub powyżej, czy wtedy nie pojawiały by się inne problemy z rozruchem pracą silnika, mocą, obrotami, nie równą pracą wydaje mi się że tak a jak auto już odpali chodzi jak pszczółka:) bez najmniejszych problemów pali na strzał i pracuje jak szwajcarski zegarek więc ja wymiękam...

4 3
  • Relpol
  • #2 08 Gru 2017 12:24
    fara123
    Poziom 2  

I wiadomo co było z twoim Sprinterem ? MAm teraz identyczny problem, tez myslalme ze to swiece badz przekzanik natomiast szybko to wykluczyłem i problem jest chyba z pompą paliwa. wymiana pompy zlikwidowała twoj problem ?

0
  • Relpol
  • #3 10 Gru 2017 22:49
    langus_pl
    Poziom 2  

witam,
    problemem były lejące wtryski 3 sztuki po regeneracji auto pali na dotyk bez grzania świec niestety zabieg kosztowny 1400 zł poszło się...ale auto chodzi:)

0
  • #4 11 Gru 2017 10:29
    fara123
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź natomiast u mnie wtryski ponoć były regenerowane. Pojawiła się u mnie kolejna zagadka i byc może też rozwiazanie problemu. Auto nie chce palić ale jak od spodu przywali się czymś w bak auto odpala wiec wnioskuje ze problem jest tu z pompa paliwa.

0