Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SEW-3036W - Brak ładowania akumulatora

kamil.dow 01 Dec 2016 00:11 1374 0
    kamil.dow
    Level 1  
    Witam,

Proszę o pomoc w diagnozie braku ładowania baterii w urządzeniu Samsung SEW-3036W. Jest to elektroniczna niania z kamerą bezprzewodową. Niestety z tego co dowiedziałem się na infolinii Samsunga nie jest to produkt przeznaczony na rynek polski i nie ma serwisu, który mógłby to naprawić (pytałem również bezpośrednio w serwisie Samsunga). Urządzenie działało na baterii ok 3h. Po 2 latach bateria przestała być ładowana (zauważalny był spadek czasu pracy na baterii). Bateria li-ion fabrycznie ma 1100mAh/4.07Wh. Baterię naładowałem ładowarką z testerem i wykazała ok 1000mAh. Naładowana bateria działała ok 3h. Urządzenie działa normalnie na zasilaczu - wskazuje 100% baterii. Bat ma aktualnie 3.22V i brak ładowania. Na płytce jest moduł LTH7 (405442xf, oznaczenie na płytce U7). Zasilanie VCC na tym module po podłączeniu zasilacza wskazuje 3.55V, po włączeniu spada do 3.42V. Wymagane jest 4.25V - 6.5V. Dodam, że podczas użytkowania bateria była mocno eksploatowana.
    Czy urządzenie może mieć jakiś układ zapamiętujący cykle ładowania jak baterie w laptopach?
    Gdzie szukać przyczyny, ewentualnie jakiegoś resetu (odpinałem baterię li-ion i pastylkową bez rezultatu)?
    Może ma ktoś schemat tego urządzenia?

Samsung SEW-3036W - Brak ładowania akumulatora Samsung SEW-3036W - Brak ładowania akumulatora Samsung SEW-3036W - Brak ładowania akumulatora