Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Vectra - Zabranie ze sobą dekodera na wyjazd

sofles 01 Gru 2016 10:18 300 2
  • #1 01 Gru 2016 10:18
    sofles
    Poziom 4  

Witam serdecznie.

Starałem się znaleźć odpowiedni dział do założenia tego tematu, więc jeśli nie trafiłem, to z góry przepraszam.

Mam pytanie a jako, że sam się na tym mało znam a do Vectry nie chcę dzwonić, bo na infolinii są ludzie którzy wiedzą jeszcze mniej, postanowiłem poradzić się Was.

Posiadam internet + TV w Vectrze i niedługo szykuje nam się ze znajomymi wyjazd w góry. Chciałbym się zapytać, czy jest możliwość zabrania ze sobą dekodera i podpięcia go w górach, tak aby mieć głównie internet?

Z góry dziękuję za pomoc.

• Pomocny post
    #2 01 Gru 2016 11:40
    krisRaba
    Poziom 23  

Uhm, a czy tam w górach mają resztę infrastruktury Vectry?
    Bo dekoder to trochę mało. O ile w przypadku urządzeń z LTE pracujących w domu jest szansa, że w lokalizacji docelowej będą również w zasięgu sieci (choć w małych miejscowościach turystycznych zwykle z tym słabo jest) i zabranie routera/modemu ma sens, to w opisanym przez Ciebie przypadku niestety nie.
    Bo internet, który chcesz wykorzystywać zostanie w domu, pomimo zabrania dekodera.
    Vectra dostarcza internet kablem koncentrycznym, który podłączasz do wspomnianego dekodera. Ponadto wykorzystanie dekodera w innym punkcie, gdzie infrastruktura Vectry jest dostępna, również nie gwarantuje sukcesu, bo operatorzy najczęściej ograniczają ruch lokalny do znanych sobie urządzeń (adres fizyczny) w poszczególnych węzłach sieci.

• #3 01 Gru 2016 12:05
    sofles
    Poziom 4  

Dziękuję za pomoc, takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME